غذاهای تنوری سالم درست کنید -آکا

1395/02/04

آموزش آشپزی ، سایت آشپزیآموزش پخت انواع غذا با آکا

,غذاهای تنوری سالم,غذاهای تنوری,انواع غذاهای تنوری,[categoriy]

غذاهای تنوری سالم درست کنید -آکاغذاهای تنوری سالم,غذاهای تنوری,انواع غذاهای تنوری,سالم سازی غذاهای تنوری,روش تهیه غذاهای تنوری,غذاهای تنوری خوشمزه,غذاهای تنوری رژیمی

آکاایران: غذاهای تنوری سالم درست کنید

,غذاهای تنوری سالم,غذاهای تنوری,انواع غذاهای تنوری,[categoriy]

 مواد غذایی را قبل از کباب کردن و یا تنوری کردن با آب مرکبات یا ادویه طعم دار نکنید
غذاهای کبابی و تنوری یکی از خوشمزه ترین غذاها به ویزه در تعطیلات و مسافرت هستند. اما کباب کردن گوشت ممکن است مضراتی هم داشته باشد. برای سالم سازی غذاهای کبابی از سه روش زیر استفاده کنید.
غذاهای کبابی و تنوری را با سه روش زیر سالم سازی کنید!!
مصرف زیاد گوشت قرمز به شکل کبابی و باربیکیو می تواند سبب افزایش میزان اسید آمینه های هتروسیکلیک شود. محققان می گویند میزان اسید آمینه های هتروسیکلیک آزاد شده از گوشت قرمز، به روش پخت گوشت و میزان دمایی که می بیند و حتی مدت زمان پخت بستگی دارد. به گفته یک کارشناس تغذیه، در طول روند متابولیسم اسید آمینه های هتروسیکلیک، چربی، پروتئین و DNA اکسید می شود و استرس اکسیداتیو به وجود آمده باعث ایجاد اختلال در فعالیت های بیولوژیک می شود و احتمال ابتلا به ناراحتی های قلبی، عروقی و سرطان را بالا می برد.

به گزارش آکاایران: غذاها را طعم دار کنید
طعم دار کردن مواد غذایی با آب مرکبات یا ادویه می تواند باعث کاهش آزاد شدن ترکیبات مضر در غذاهای تنوری شود.

چربی ها را جدا کنید
هر چقدر که تماس چربی ها با دود و آتش بیشتر باشد، ترکیبات خطرناک و مضر بیشتری هم وارد مواد غذایی تان می شود. پس تا جایی که می توانید، چربی گوشت ها را پیش از تنوری یا کباب کردن آنها بگیرید.

با دمای پایین و به آرامی غذاها را تنوری یا کباب کنید
شما می توانید با پایین آوردن دما و سرعت پخت، مواد غذایی تان را کاملا مغز پخت کنید. با این شیوه سلامتی تان کمتر در معرض خطر قرار می گیرد.

بیتوته

آموزش پخت انواع غذا با آکا -

برچسب ها : . . . . . . .


اشتراک گذاری

گزارش تخلفبرای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «غذاهای تنوری سالم درست کنید -آکا» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( آکا ایران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-15906) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : آکا ایران