هزینه بیش از یکهزار میلیارد ریالی دولت برای پاکسازی مناطق آلوده مازندران

علی اصغر میرزایی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت که در دولت تدبیر و امید 30 کانون آلوده به مواد مخدر مازندران پاکسازی شد که در هر منطقه فقط برای پاکسازی 30 تا 40 میلیارد ریال هزینه شده است.
وی با تاکید بر این که در مجموع 32 کانون آلوده به مواد مخدر در استان وجود داشت که تمامی آنها پاکسازی شده است ، گفت : در حال حاضر هیچ کانون آلوده به مواد مخدر در مناطق شهری و روستایی استان وجود ندارد.
میرزایی مهم ترین گام پس از پاکسازی این کانون ها را بهسازی عمرانی مناطق ، برگزاری کلاس های آموزشی ، احداث مدرسه و مسجد ، راه اندازی مهد کودک و خدمات رسانی پزشکی و درمانی به گروه های هدف اعلام کرد.
وی با تاکید بر این که اجرای طرح های فرهنگی و اجتماعی در مناطق پاکسازی شده همچنان ادامه خواهد داشت ، از این پس تمامی برنامه های مرتبط با مواد مخدر در مازندران در چارچوب سند جامع پیگیری خواهد شد.
او افزود : برای آماده کردن دستگاههای مختلف و هماهنگی در جرای سند جامع ، برگزاری نشست های شورای هماهنگی مواد مخدر را در شهرستان های مختلف در دستور کار قرار داده است و در این جلسات از سند جامع پرده برداری خواهد شد.
** وجود 500 مرکز ترک اعتیاد در مازندران
میرزایی همچنین از وجود بیش از 500 مرکز ترک اعتیاد فعال در مازندران خبر داد و گفت که 420 مرکز درمانی از این تعداد مراکز درمان اعتیاد با دارویی یا ام ام تی است .
وی افزود : 77 مرکز اقامتی ، هشت مرکز ترک گذری ، سه مرکز بیماری های رفتاری و یک مرکز اجتماع ‏محور هم اکنون در مازندران فعال است.
میرزایی نظارت بر عملکرد این مراکز را از برنامه های محوری کارگروه درمانی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد.
در مازندران طبق گزارش رسمی حدود 53 هزار معتاد شناسایی شدند که بیش از 40 هزار نفر از آنان در حال ترک هستند.
پارسال سه تن مواد مخدر در مازندران کشف شد و بیش از 14 هزار نفر هم در این ارتباط دستگیر و تحویل قانون شدند.
6982/1654

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هزینه بیش از یکهزار میلیارد ریالی دولت برای پاکسازی مناطق آلوده مازندران» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-160184) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا