ایجاد 40 بازارچه دائمی محصولات روستایی در مراکز بخش های مازندران

جان الله عبدی یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در نکا گفت که این بازارچه های محلی در مراکز بخش های استان راه اندازی می شود.
وی هدف از راه اندازی این بازارچه ها را رونق اقتصادی و کسب و کار روستائیان در سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل معرفی کرد.
عبدی گفت : در این بازارچه ها تولیدات بومی و محلی روستائیان عرضه می شود تا علاوه بر ایجاد درآمد برای کشاورزان و باغداران ، محصولات با قیمت ارزان تر و تازه تر در اختیار مشتریان قرار گیرد و دست واسطه ها هم قطع شود.
مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران با اعلام اینکه سیمای روستاهای مازندران در حال تغییر است ، افزود : اجرای طرح های هادی با هدف تعریض و بهسازی روستاها در دستور کار قرار دارد تا از این طریق زمینه برای جذب گردشگر در این مناطق فراهم شود.
وی با بیان اینکه خانه های روستایی از جمله انگیزه انتخاب روستاها به عنوان مسیر گردشگری برای مسافران بوده است ، از دهیاران خواست تا در کنار اجرای طرح های هادی نسبت به حفظ سیمای روستایی و بافت های قدیمی روستاها متعهد باشند و از این طریق برای جذب گردشگر بکوشند.
عبدی ظرفیت گردشگری شهرستان نکا را خوب ارزیابی کرد و گفت که این شهرستان با 125 روستا و 97 دهیاری و داشتن روستاهای بکر در مناطق ییلاقی و کوهستانی هزارجریب ، ظرفیت بسیار بالایی برای جذب گردشگر دارد که باید تقویت شود.
استان مازندارن دارای 2 هزار و 151 دهیاری مصوب است که در روستاهای با جمعیت بیش از 30 خانوار در حال راه اندازی است.
مازندران سه میلیون و 200 هزار نفر جمعیت دارد که در سه هزار روستا و 58 شهر سکونت دارند.
بر اساس آمار اداره کل ثبت احوال 47 درصد از جمعیت استان در مناطق روستایی سکونت دارند.
روستاهای مازندران در دو سال گذشته به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری مورد توجه مسافران قرار گرفته به گونه ای که در تعطیلات نوروزی امسال بیش از سه میلیون نفر گردشگر به این مناطق رفتند.
7328/1654

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایجاد 40 بازارچه دائمی محصولات روستایی در مراکز بخش های مازندران» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-160191) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا