نرخ بیکاری در استرالیا افزایش یافت

به گزارش ایرنا، آمار ماه ژوئن (خرداد – تیر) دولت استرالیا نشان می دهد نرخ بیکاری در این کشور افزایش یافته است و این امر در حالی رخ می دهد که پیش بینی می شود این موضوع به یقین در نشست دو هفته آینده بانک مرکزی استرالیا مدنظر قرار گیرد.
اشتغال و رشد اقتصادی در شمار موضوعات اصلی دولت 'مالکوم ترنبول' نخست وزیر استرالیا بوده که قرار است امروز دوشنبه پس از پیروزی حزب لیبرال و ائتلاف حاکم در انتخابات اخیر کابینه اش را ترمیم کند.
به نوشته روز دوشنبه تارنمای 'اس.بی.اس'، 'ماتین لاگوس' از دانشگاه 'مک کواری' معتقد است نرخ جدید بیکاری در استرالیا داستانی دیگر دارد. تعداد بیکاران از 5.7 درصد به 5.8 درصد افزایش یافته است. دلیل این امر آن است که تعداد افراد بیشتری در جامعه به دنبال پیدا کردن کار هستند و نرخ مشارکت نیز اندکی بالا رفته است.
آمار نشان می دهد ماه گذشته میلادی 38 هزار موقعیت شغلی تمام وقت در استرالیا ایجاد شده است که تا حدی پاسخگوی حدود 31 هزار موقعیت شغلی نیمه وقتی بوده که از دست رفته است.
در مقیاس کل استرالیا نیز باید گفت که نرخ بیکاری در ایالت های کوئینزلند، تازمانیا، ساوت استرالیا، و نیو ساوت ولز افزایش پیدا کرده است. اگر چه این نرخ اکنون بر روی 5.3 درصد است.
نرخ بیکاری در ایالت های ویکتوریا و وسترن استرالیا نیز کاهش یافته است.
'وارن هوگان' یک اقتصاددان معتقد است روند ملی نیز نوعی کاهش را در رشد بازار کار پیشنهاد می کند.
وی گفت: نرخ بیکاری مشخصا در حال ثبات است. نرخ بیکاری دیگر روندی نزولی را تجربه نمی کند. این نرخ ماه گذشته افزایش یافت، اما وقتی می گوییم در حال ثبات است، موضوع اصلی در آن است که آیا ما طی 6 ماه آینده قصد داریم مشاغل کافی ایجاد کنیم تا آن را ثابت نگهداریم یا آنکه دوباره نرخ بیکاری بالا خواهد رفت؟
وی آمارهای موجود را برای بانک مرکزی استرالیا هشدار آمیز خواند.
تصمیم برای اعمال کاهش دو باره نرخ بهره های رسمی بانکی توسط بانک مرکزی استرالیا نیز ممکن است فشار بیشتری بر روی موسسات مالی در این کشور وارد کند.
آژانس اعتباری نامدار 'مودی' نیز هشدار داده است که پایین نگهداشتن نرخ بهره بانکی در استرالیا برای مدتی طولانی، در واقع سبب ایجاد نوعی اعتبار منفی برای بانک ها می شود، چرا که به گفته این آژانس این امر کار را برای وام دهندگان بسیار دشوار می کند تا نرخ سپرده های خود را به میزانی که نرخ وام های خود را پایین نگه می دارند، پایین نگه داشته و افزایش ندهند.
آساق**1611

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نرخ بیکاری در استرالیا افزایش یافت» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-160216) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا