مرد اجرایی برجام برای مذاکره درباره توافق به مسکو رفت

خانه | سیاسی فارس منبع:

هماهنگ کننده ارشد آمریکا در اجرای برجام برای رایزنی و مشورت با مقامات روسیه وارد مسکو شد.

مرد اجرایی برجام برای مذاکره درباره توافق به مسکو رفت
به گزارش افکارنیوز،

 استفان مول معاون وزارت خارجه آمریکا و هماهنگ کننده ارشد این کشور در اجرای برجام، برای رایزنی و مشورت درباره اجرای توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 وارد مسکو شد.

توافق هسته‌ای ایران و 1+5 روز 14 جولای(سه روز پیش) یک ساله شد.

مقامات ایرانی طی ماههای گذشته از نحوه اجرای برجام از سوی آمریکا و مانع تراشیهای این کشور در این مسیر انتقادات زیادی را مطرح کرده‌اند.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران روز پنجشنبه در سالگرد حصول توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5، این توافق را «پیروزی دیپلماسی بر زور» خواند. 

وی نوشت: «توافق ایران، پیروزی دیپلماسی بر زور بود. آمریکا با همان انتخاب آشکار روبرو است و یادآور می‌شوم که: روش‌های قدیمی، همان شکست‌های قدیمی را به بار می‌آورند.» 

ظریف در ادامه نوشته است: « تا زمانی که رجزخوانی‌های کوته‌بینانه، اجرای کم‌رمق تعهدات و شعارهای نخ‌نما ارجح باشند، امکان پیشرفت در ابهام خواهد بود. احترام متقابل و اجرای تعهدات برجامی برای اطمینان از رسیدن به مزایای معهود، افق‌های جدید خواهد گشود.» 

کلمات کلیدی:

توافق هسته ای یرجام استفان مول هماهنگ کننده ارشد آمریکا


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرد اجرایی برجام برای مذاکره درباره توافق به مسکو رفت» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( افکار نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-160239) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : افکار نیوز