ترکان : ظرفیت های گردشگری کیش افزایش یافته است

به گزارش ایرنا ، اکبر ترکان یکشبه شب در حاشیه افتتاح پارک هور و نیلوفر در جمع خبرنگاران افزود : این پارکهای ساحلی مجموعه های خوبی در منطقه غرب جزیره هستند که زمینهای اطراف آن نیز مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته و توسعه یافته است.
وی با بیان اینکه نوار غربی کیش توسعه یافته است اظهار داشت : این منطقه از نظر کیفیت زندگی بهتر از دیگر مناطق شده است.
ترکان افزود: سرمایه گذاری خوبی توسط بخش خصوصی برای ساخت هتل درمجاورت پارک هور انجام شده و این قسمت از جزیره کیش که از نظر آبادانی ضعیف تر بود با اقدامات انجام شده به منطقه ای با کیفیت برای زندگی بهتر تبدیل شده است .
پارک ساحلی نیلوفر با مساحت دو هکتار درنوارساحلی شرقی وپارک ساحلی هور با مساحت 10 هکتار درسواحل غربی کیش و پارک هور با مساحت 10 هکتار در کرانه های غربی سواحل کیش واقع شده است.
افتتاح پارک ساحلی نیلوفر وهور با حضور مشاور رییس جمهوری ودبیر شرایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، امام جمعه کیش ،جمعی از مسئولان و مردم جزیره کیش برگزار شد.
نورافشانی در پارک هور، نیلوفر و همچنین مسیر میانی این دو پارک درطول نوار ساحلی از برنامه های این مراسم بود.
مشاور رئیس جمهوری قبل از افتتاح این دو پارک از عملیات اجرایی فازدوم توسعه بندرتجاری و ترمینال جدید فرودگاه کیش بازدید کرد و از نزدیک در جریان مرحله احداث این دو پروژه قرار گرفت.
ترمینال جدید فرودگاه کیش نیز با 41 هزار و822 مترمربع زیربنا شامل فضاهای عمومی ، گمرک خروجی وورودی، کریدورها، کنترل گذرنامه ، رستوران ونمازخانه ها و موتورخانه به مساحت 1865 مترمربع است.
ساخت 6 پل هوایی برای انتقال مسافر به هواپیما از دیگرامکانات این ترمینال است که تاکنون 45 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
توسعه بندر تجاری کیش با احداث اسکله 35 هزار تنی با ظرفیت پذیرش کشتی های بزرگ درکیش ایجاد می شود.
جزیره کیش با وسعت حدود 91 کیلومتر مربع در 18 کیلومتری سرزمین اصلی در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.
1641

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ترکان : ظرفیت های گردشگری کیش افزایش یافته است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-160366) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا