کارآفرین فعال: اقتصاد مقاومتی زمینه مشارکت آحاد مردم در بخش اقتصادی کشور را فراهم کرده است

سید محمدرضا حامدی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: اقتصاد مقاومتی گفتمان و عرصه ای برای حمایت از آحاد جامعه است به طوری که در مقوله اقتصاد مقاومتی، اقتصاد کشور با مشارکت مردم و فعال شدن تولید کارگاه های کوچک و زودبازده رونق می گیرد.
وی افزود: تبیین اقتصاد مقاومتی برای اقشار مختلف مردم این امکان را می دهد که هر کس در بخش مورد علاقه و تخصص خود فعالیت اقتصادی را انجام دهد که نیاز جامعه را برطرف و رونق و پویایی اقتصادی را به همراه داشته باشد.
حامدی اظهارداشت: اقتصاد مقاومتی راهگشای امور اقتصادی کشور است و اگر در این زمینه همه افراد جامعه ما با هم حرکت کنند می توانیم جامعه موفقی داشته باشیم.
وی اضافه کرد: امروز کشور ایران کشور ایران با داشتن پتانسیل قوی و دانش نو در بسیاری از عرصه ها، می تواند به راحتی و با قدرت نیاز بازارهای داخل کشور را تامین کند و نیاز نداریم در برخی از امور اقتصادی به کشورهای دیگر وابستگی اقتصادی داشته باشیم.
سید محمدرضا حامدی اهل شهرستان استهبان فارس در سال 93 اقدام به راه اندازی یک کار اقتصادی کرد، تصمیم گرفت برای پیشبرد امور زندگی خود کار و کاسبی راه بیاندازد تا بتواند خرج زندگی خود را تامین کند.
وی با دریافت تسهیلات اقتصاد مقاومتی رویای خود را محقق شده دید و شروع به کار کرد.
حامدی به خبرنگار ایرنا می گوید: در رشته کامپیوتر تحصیل کرده ام و در زمینه کامپیوتر و تولید و پخش فعالیت می کردم اما برای رونق زندگی خود به دنبال فعالیت اقتصادی دیگری بودم.
او ادامه داد: در سال 93 با راهنمایی دوستان و تجربه ای که داشتم با اخذ وام 30 میلیون تومانی از بسیج سازندگی شهرستان اقدام به راه اندازی کارگاه تولید و بسته بندی حلوای مسقطی کردم.
این فعال اقتصادی در عرصه اقتصاد مقاومتی عنوان داشت: برای کسب مشتری و بازار عرضه، سعی کردم خلاقیت و نوآوری در کارم لحاظ کنم که حلوای مسقطی در کارگاه تولید و بسته بندی می کردیم که از مواد شیمیایی و مواد نگه دارنده در آن استفاده نشود که همین موضوع در فروش محصول ما بسیار موثر بوده است.
حامدی با بیان اینکه مسقطی سوغاتی خوشمزه و منحصر به فرد فارس است افزود: ما در این کارگاه تولید و توزیع مسقطی سالانه پنج تن تولید دارد که محصول تولیدی کارگاه را در استان فارس و سایر استان های کشور توزیع می کنیم.
وی بیان کرد: عمده فصل پر کار و زمان بهره برداری ما از شهریورماه تا عید نوروز است اما ما مشتریانی از خارج از استان داریم که متقاضی مسقطی به عنوان یک شیرینی دلچسب و لذیذ هستند.
او با بیان اینکه از پخش کنندگی شیرینی شروع کرده و به تولید کنندگی شیرینی و مسقطی رسیده اظهارداشت: در این کارگاه به طور مستقیم برای 10 نفر اشتغالزایی شده است.
حامدی ادامه داد: درست است که در هر کاری کم و کاست های فراوانی وجود دارد اما استمرار در هر کاری می تواند نتیجه آن را تغییر دهد و موفقیت را برای فرد به دنبال داشته باشد و ما نیز در زمان فعالیت کارگاه تولید وبسته بندی مسقطی کمبودها و آسیب هایی داشتیم که با وجود همه آنها این کار را ادامه می دهیم.
وی اضافه کرد: با الگو پذیری از سند اقتصاد مقاومتی می توان حضوری موثر و مفید در جامعه داشت که همه افراد می توانند از این امکان استفاده کنند.
3002 /1876

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارآفرین فعال: اقتصاد مقاومتی زمینه مشارکت آحاد مردم در بخش اقتصادی کشور را فراهم کرده است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-160368) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا