هر مربی بین‌المللی گزینه مناسبی نیست

قدر كروش را بدانيم

هر مربی بین‌المللی گزینه مناسبی نیست

شنبه 4 اردیبهشت 1395 0

فوتبال ایران - این برای اولین بار نیست که هر مربی بین‌المللی به تهران می‌‌آید صحبت از حضورش در کادر فنی تیم ملی به جای کروش می‌شود.

به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ استيماچ كه به ايران آمد خبر رسيد كه او گفته براي هدايت تيم ملي به ايران آمده و مي‌خواهد با موفقيت در سپاهان جانشين كروش شود؛ به خصوص كه در آن برهه از زمان و حتي الان چالش‌ها بين كروش و فدراسيون فوتبال زياد است و هر لحظه ممكن است شاهد تغيير در كادر فني تيم ملي باشيم.

در برهه‌اي كه صحبت از رفتن كروش بود مي‌گفتند اسكوچيچ مربي تيم ملي خواهد شد. اين حرف به خاطر عملكرد خوب وي در تيم ملوان زده شد!

الان هم صحبت از برانكو است. مي‌گويند اگر كروش برود برانكو مربي تيم ملي خواهد شد؛ به خصوص كه وي قرارداد دو فصل آتي خود را با تيم پرسپوليس به گونه‌اي تنظيم كرده كه هر‌گاه تيم ملي او را خواست بتواند بدون مشكلي پرسپوليس را ترك كند.

به دور از اين حرف‌ها و واكاوي صحت و سقم آن بايد گفت هر مربي بين‌المللي كه به ايران مي‌‌آيد شايسته حضور در كادر فني تيم ملي نيست. ديديد كه اسكوچيچ فقط در ملوان خوب بود اما در فولاد نه. استيماچ نتوانست حاشيه‌هاي سپاهان را جمع كند و در يك كلام اثر‌گذار باشد. او جنگ را به محرم باخت. برانكو هم اگر چه در برهه‌اي سرمربي تيم ملي بوده و حتي با تيم ملي به جام جهاني‌ رفته اما امروز گزينه بزرگي براي تيم ملي نيست.

ملي‌پوشاني كه با كروش كار كرده‌اند اگر قرار به رفتن اين مربي باشد قطعاً با مربي كوچك‌تر از كروش راحت نخواهند بود.
اين‌طور نيست كه تصور كنيم جوان خوب داريم و هر كه سرمربي تيم ملي شود به راحتي كار را پيش خواهد برد و تيم ملي نتيجه مي‌گيرد و به راحتي به جام جهاني‌ صعود مي‌كند. اين تلاشي كه اكنون از تيم ملي مي‌بينيد به خاطر حضور كروش در اردوي تيم ملي و انگيزه‌اي است كه او ايجاد كرده و بي‌تعارف بايد قدر كروش را بدانيم.

نكته مهم ديگر نظم و ديسيپليني است كه كروش ايجاد كرده. هر مربي‌اي اگر بخواهد هم قادر به ايجاد چنين شرايطي نيست. خيلي از مربيان هستند كه كاريزماي مديريت ندارند. مدت‌‌هاست تيم ملي از اين مديريت كروش سود مي‌برد؛ مديريتي كه هر مربي‌اي از آن بهره‌مند نيست. شايد با رفتن كروش از تهران بيشتر متوجه تأثيرگذاري حضور او در فوتبال ايران شويم.

کارلوس کروش


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هر مربی بین‌المللی گزینه مناسبی نیست» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-16057) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی