چرا برخی داروها عوارض دارند؟آیا عوارض داروی خارجی کمتر است؟

جامعه > مشکلات مردم - گاهی عوارض دارویی به خاطر مواد تشکیل دهنده آن است که که نمی توان کاری کرد اما اگر به خاطر رنگ باشد می توان کارخانه آن را تغییر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ؛ کاربری در صفحه مشکلات مردم نوشته است :" چرا قرص لووتیروکسین داروی کم کاری تیروىید نمونه ایرانی اش عوارض داره ؟ و داروی خارجی اش هم خیلی سخت گیر میاد."


دراین باره فاطمه سلیمانی دبیر کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی دارو سازمان غذا و دارو پاسخ داد: اگر عارضه دارو به خاطر ماده موثره آن است تفاوتی نمی کند چون دارو ترکیبی از مواد موثره و طعم دهنده ها، حجم دهنده ها، فرم دهنده است که گاهی حجم آنها بیشتر از مواد موثره است تا تبدیل به قرص، کپسول یا هرچیز دیگر بشود.تفاوت در نحوه کنار هم قردادن این مواد و ترکیب آنها و نوع آماده سازی آنها وجود دارد وگاهی هم عارضه به خاطر این موارد است چون کیفیت مواد موثره در تمام دنیا به یک صورت است.
او ادامه داد: گاهی فرد به رنگ قرص حساسیت دارد و این ارتباطی به مواد تشکیل دهنده دارو ندارد.چون این دارو باید همیشه مصرف شود توصیه می شود از یک کارخانه دارو را تهیه کنند و تغییر ندهند تا در روند درمان اختلال ایجاد نشود.

45232


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چرا برخی داروها عوارض دارند؟آیا عوارض داروی خارجی کمتر است؟» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-16079) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین