ايستگاه شهر آفتاب در خط يك مترو تهران 30 فروردين بهره برداري مي شود

به گزارش ايرنا به نقل از مديريت روابط عمومي و امور بين الملل شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو)، مسير تونلي فاز نخست (از ايستگاه شاهد در منتهي اليه خط يك مترو تا ايستگاه مترو شهر آفتاب) از خط مترو تهران – پرند به طول شش كيلومتر به دو روش ترانشه باز و ترانشه بسته (روش اتريشي) حفاري و ساخته شده است.
در اين مسير تونلي 500 هزار مترمكعب خاكبرداري، 137 هزار مترمربع قالب بندي، 9 هزار و 700 تن آرماتوربندي و 108 هزار مترمكعب بتن ريزي به كار رفته است.
بيست و هشتم اسفندماه سال گذشته با حركت اولين قطار، تست هاي نهايي فني اين مسير با موفقيت اجرا و مورد تاييد قرار گرفت.
ايستگاه مترو شهرآفتاب به صورت جزيره اي و با مساحت 25 هزار مترمربع و سه برابر ايستگاه هاي معمولي هم با هدف تسهيل در تردد به مجموعه نمايشگاه هاي بين المللي شهر آفتاب و در انتهاي مسير فاز نخست خط مترو تهران- پرند احداث شده است.
شركت مترو تهران پيش از اين با احداث ايستگاه مترو تجريش به ابعاد 15 هزار مترمربع، ركورددار ساخت بزرگترين ايستگاه مترو در خاورميانه بود.
در ساخت اين ابرسازه باشكوه و بزرگترين ايستگاه مترو خاورميانه، 2 هزار و 800 تن آرماتوربندي، 34 هزار و 500 مترمربع قالب بندي، 23 هزار مترمكعب بتن ريزي و 70 هزار مترمكعب خاكبرداري به كار رفته است.
معماري ايستگاه مترو شهرآفتاب، ايراني- اسلامي و ملهم از بناي تاريخي چهلستون و هماهنگ با معماري مجموعه نمايشگاه هاي بين المللي شهرآفتاب است.
هابيل درويشي مديرعامل شركت مترو تهران و حومه،گفت: براي رساندن اين خط مترو به نمايشگاه بين المللي كتاب كه ارديبهشت جاري در مجموعه نمايشگاهي شهر آفتاب برپا مي‌شود، به صورت سه شيفت و ضربتي كار كرديم و به اهداف و برنامه از پيش تعيين شده دست يافتيم.
وي با بيان اينكه فاز اول مترو تهران- پرند كه تا شهر آفتاب است با همت شهرداري به مرحله بهره برداري رسيده است گفت: در صورت تامين اعتبار، فاز دوم و سوم پروژه در شش ماه كاري قابل تكميل و افتتاح است.
علاقمندان به بازديد از مجموعه نمايشگاهي بين المللي شهر آفتاب مي توانند با تغيير خط در ايستگاه هاي تقاطعي ناوگان مترو تهران و ادامه مسير به جنوب خط يك و از طريق ايستگاه مترو شهر آفتاب به محيط نمايشگاه بين المللي شهرآفتاب دسترسي داشته باشند.
تهرام/7243/1109//1348

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ايستگاه شهر آفتاب در خط يك مترو تهران 30 فروردين بهره برداري مي شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1614) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا