همه می‌توانند درباره پدران و مادران شهدا فیلم بسازند

فرهنگ > سینما - روابط عمومی جشنواره فیلم مقاومت اعلام کرده که امسال در بخش جلوه‌گاه نور شرایطی فراهم شده تا همه علاقه‌مندان به فیلمسازی اعم از فیلمسازان حرفه‌ای و طیف‌های مختلف مردم بتوانند درباره پدران و مادران شهدا فیلم بسازند.

روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با اعلام این خبر افزود: کلیه علاقه‌مندان به فیلمسازی اعم از فیلمسازان و مستندسازان حرفه‌ای و هم علاقه‌مندان مردمی که از طریق تلفن‌های همراه، دوربین‌های خانگی و سایر امکانات تصویری موفق به ساخت فیلم پیرامون پدران و مادران شهدا شده‌اند می‌توانند آثارشان تا 20 خردادماه آینده به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

در این خبر آمده است: خانواده شهداء در دامان خود فرزندانی را تربیت کردند که امروز هر آنچه کشور عزیزمان دارد مدیون جان شیرین آنهاست. پدران ومادرانی که خود در مکتب اهلبیت تربیت یافتند و با عشق و محبت اهل بیت این سرافرازان را تربیت کردند، در همین راستا، جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، تصمیم گرفته است به منظور تکریم از خانواده معزز شهداء، فیلم‌هایی را که به معرفی مادران و پدران شهداء می‌پردازد، در بخش ویژه­ا­ی تحت عنوان " جلوه‌گاه نور"در قالب مستند مورد بررسی و تقدیر قرار دهد.

بر پایه این خبر، آثار مستندی که به معرفی مادر یا پدر شهید بپردازند و زمان آن حداکثر 30 دقیقه باشد، می‌توانند، در دو بخش حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای شرکت نماید به هر اثر پذیرفته شده در این بخش، یک نیم سکه اهداء خواهد شد.

جوایز دو بخش حرفه‌ای و مردمی به این ترتیب اعلام شد:

الف ) فیلم اول: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و اهدا مبلغ: پنجاه میلیون ریال

ب ) فیلم دوم: دیپلم افتخار و اهدا مبلغ: چهل میلیون ریال

ج ) فیلم سوم: دیپلم افتخار و اهدا مبلغ: سی میلیون ریال

هیئت داوران می‌توانند در این بخش جایزه ویژه‌ای شامل؛ تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ پنجاه میلیون ریال اهدا می‌نماید.

جوایز بخش مردمی:

الف ) فیلم اول: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و اهدا مبلغ: سی میلیون ریال

ب ) فیلم دوم: دیپلم افتخار و اهدا مبلغ: بیست و پنج میلیون ریال

ج ) فیلم سوم: دیپلم افتخار و اهدا مبلغ: بیست میلیون ریال

روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت تاکید کرد: برای شرکت در این بخش هیچ محدودیتی سنی وجود ندارد هرشخص می‌تواند با هر دوربینی (تلفن همراه ، دوربین خانگی و...) از پدر یا مادر شهید در محله و اقوام خود تصویربرداری کند و آنرا طبق مقررات به جشنواره ارسال نماید.

شایان ذکر است چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت امسال همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس به دبیری محمد خزاعی برگزار می‌شود.

۵۷۵۷


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همه می‌توانند درباره پدران و مادران شهدا فیلم بسازند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-16185) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین