پیستوریوس قطعاً به عمد نامزدش را کشته

مدارك و عكس‌هاي جديد از ماجراي قتل ريوا استينكمپ

پیستوریوس قطعاً به عمد نامزدش را کشته

شنبه 4 اردیبهشت 1395 0

فوتبال جهان - برنده شش مدال طلای المپیک بعد از اینکه ادعا کرد نامزدش را با دزد اشتباه گرفته و به همین دلیل به او شلیک کرده است، به بیش از 10 سال زندان محکوم شد اما حالا مدارک جدیدی منتشر شده که در آن عکس‌های تازه‌ای از صحنه قتل دیده می‌شود.

به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ اسكار پيستوريوس قهرمان دوي پارالمپيك همچنان درگير ماجراي قتل نامزد سابقش «ريوا استينكمپ» است. قتلي كه ابتدا دادگاه آن را غيرعمد اعلام كرد اما با اعتراض خانواده و وكلاي مقتول دوباره پرونده از سر گرفته شد و حالا مدارك جديدي به دست آمده كه نشان مي‌دهد اسكار قبل از اينكه نامزدش را در دستشويي به شليگ گلوله هفت‌تير به قتل برساند، ابتدا با تفنگ بادي به او شليك كرده و بعد با چوب كريكت ضربات سختي به بدن ريوا وارد كرده است.

برنده شش مدال طلاي المپيك بعد از اينكه ادعا كرد نامزدش را با دزد اشتباه گرفته و به همين دليل به او شليك كرده است، به بيش از 10 سال زندان محكوم شد اما حالا مدارك جديدي منتشر شده كه در آن عكس‌هاي تازه‌اي از صحنه قتل ديده مي‌شود؛ عكس‌هايي شامل جاي يك گلوله روي در اتاق‌خواب و جاي زخم به اندازه همان گلوله روي دست چپ ريوا. در عكس ديگري هم چوب كريكتي ديده مي‌شود كه نزديك محل كشته شدن ريوا قرار گرفته است.

تحقيقات جديد نشان مي‌دهد مجموعه‌اي از آسيب‌هاي جدي روي بدن ريوا استينكمپ از سوي پليس و پزشك قانوني ناديده گرفته شده است، از جمله آسيب‌هايي كه به قفسه سينه وارد شده و زخم‌هايي كه روي كمر، دست‌ها و ساق پاي مقتول ديده مي‌شود. نكته مهم اين است كه پيستوريوس 29 ساله در طول مراحل سفت و سخت بازرسي هيچ‌گاه بابت اين جراحات جدي‌اي كه روي بدن نامزدش وجود داشته، مورد بازپرسي قرار نگرفته است.

توماس و كالوين مولت، دو برادر اهل آفريقاي‌جنوبي كه مشاهدات خود از پرونده قتل استينكمپ را به صورت كتاب و با عنوان «اسكار و حقيقت» منتشر كرده‌اند، در اين كتاب نوشته‌اند پيستوريوس بدون هيچ ترديدي مي‌دانسته كه نامزد خودش پشت در دستشويي است و بعد به او شليك كرده است.

چوب كريكت
تصاوير جديد از جراحات ريوا و همچنين چوب كريكت خوني شده نشان مي‌دهد كه اسكار از اين چوب براي ضربه زدن به نامزد خود استفاده كرده است. تصاوير بشقاب‌هاي شكسته در روي زمين نيز نشان از دعواي شديد اين دو نفر قبل از وقوع قتل دارد.

توماس مولت در گفت‌وگو با روزنامه سان انگليس گفته: «اسكار با چوب كريكت به جان ريوا افتاده تا او را بترساند و تهديد كند. اسكار با همين چوب به در ضربه زده و همچنين با پرتاب بشقاب به در اتاق خواب ضربه وارد كرده است.»

يك عكس هرگز ديده نشده هم نشان مي‌دهد كه سوراخي 4/5 ميلي‌متري روي در اتاق خواب اسكار است كه دقيقاً به اندازه كاليبر تفنگ بادي اين دونده المپيكي است؛ تفنگي كه آن هم در عكس‌ها ديده مي‌شود. ارتفاع نقطه شليك شده نيز دقيقاً برابر با فاصله شانه پيستوريوس از زمين است. زخمي كه روي قسمت بالايي بازوي دست چپ ريوا ديده مي‌شود هم دقيقاً همين سايز را دارد؛ زخمي كه در كالبدشكافي بعد از قتل، «يك كوفتگي كوچك اما غيرعادي» تعبير شده بود.

چرا كسي نپرسيد؟
توماس مولت به سان گفته: «چرا كسي از اسكار راجع به سوراخي كه روي در اتاق خوابش بود، سؤالي نپرسيد. چه كسي بشقاب را به سمت در اتاق خواب پرت كرده؟ اين سؤال‌ها مي‌تواند پاسخ‌هايي تعيين‌كننده داشته باشد.»


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیستوریوس قطعاً به عمد نامزدش را کشته» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-16190) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی