طرح دعاوی علیه متصرفان مسکن مهر منتفی شد

عضو هیئت مدیره بانک مسکن با اشاره به تصرف حدود ۳۶ هزار واحد مسکن مهر توسط مردم این طرح گفت: بنا نداریم از طریق طرح دعاوی علیه متصرفان در مراجع قضایی این مسئله را حل کنیم.

طرح دعاوی علیه متصرفان مسکن مهر منتفی شد 
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، علیرضا بُلگوری اظهار کرد: بر اساس آخرین  تصمیمات اتخاذ شده یک سری از واحدهای تصرف شده مسکن مهر با مصوبه جدید هیئت وزیران امیدواریم تعدادی بتوانند با توجه به این‌که حائز شرایط می‌شوند به سمت دریافت دفترچه قسط این واحدها حرکت کنند.

وی با بیان این‌که مصوبه هیئت وزیران امسال ابلاغ شده و به زودی اجرایی می‌شود،‌ تصریح کرد: احتمالا هم تعدادی از این واحدها نیز برای روزهای آخر مسکن مهر می‌ماند و همه باید کمک کنند این داستان تمام شود.

وی با بیان این‌که حدود 36 هزار واحد مسکن مهر توسط مردم تصرف شده است، یادآور شد: باید ببینیم با مصوبه هیئت دولت، چقدر از افراد برای دریافت دفترچه مراجعه می‌کنند.

عضو هیئت مدیره بانک مسکن  در پاسخ به این‌که قبلا عنوان شده بود که این مسئله از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد، گفت: این کار هم منطق ندارد و هم این‌که فلسفه وجودی این واحدها بوده که بتوانیم این اقشار را خانه‌دار کنیم، اگر قرار باشد این اقدام را انجام دهیم فلسفه اولیه زیر سئوال می‌رود.

بُلگوری گفت: فکر می‌کنم که مردم آرام آرام به این مسئله می‌رسند که وقتی از واحد بهره‌برداری می‌کنند و پروژه -طرح مسکن مهر- در حال اتمام است  به سمتی بیایند تا بتوانیم دفترچه اقساط را برای‌ آنها صادر کنیم.

 بُلگوری دیماه سال گذشته از تعیین تکلیف بخشی از واحدهای مسکن مهر تصرف شده تا پایان سال (94) خبر داده و گفته بود:‌برای تک تک پروژه‌های تصرف شده با همکاری قائم مقام وزیر راه و شهرسازی راهکار پیدا می‌کنیم.

وی با اشاره به مشکل تصرف حدود 36 هزار مسکن مهر توسط متقاضیان، افزود: در راستای حل این مشکل شعب بانک مسکن با همکاری مقامات استانی و شورای استان‌ها، تعداد واحدهای تصرف شده کاهش یافته است.

وی با تاکید بر این‌که اقدامات جدی توسط شعب و ادارات راه و شهرسازی استان‌ها در این زمینه برگزاری شده است، تصریح کرد:‌ از سوی دیگر قائم مقام وزیر راه و شهرسازی نیز به‌صورت جدی به رفع این مسئله کمک کرده و جلسات مستمر هفتگی برگزار می‌کنیم.

وی ادامه داد:‌ در این جلسات برای تک تک پروژه‌ها راهکار پیدا می‌کنیم که در این راستا تعداد قابل توجهی را تا پایان سال تعیین تکلیف می‌کنیم.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح دعاوی علیه متصرفان مسکن مهر منتفی شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-16289) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران