آیا فردوسی پور با "سرمربی پر&a

به گزارش سرویس ورزشی "جام نیوز"، بعد از پيروزي پرگل پرسپوليس در داربي تهران كه به صدرنشيني سرخپوشان نيز انجاميد، انتقادهاي زيادي از عادل فردوسي‌پور به عمل آمد. خيلي‌ها از جمله خداداد عزيزي گفتند موفقيت‌هاي برانكو در پرسپوليس توسط برنامه نود چندان «بولد» نمي‌شود، چرا كه فردوسي‌پور نگران به خطر افتادن موقعيت كارلوس كي‌روش روي نيمكت تيم ملي كشورمان است. از سوي اين گروه از منتقدان، برانكو به عنوان يك مربي موفق و به دردبخور شناخته مي‌شود كه غرولندها و ناز و افاده‌هاي كي‌روش را هم ندارد و دستمزدش هم به مراتب كمتر از مربي پرتغالي است. به اين ترتيب اگر او در كانون توجهات قرار بگيرد، اين احتمال وجود دارد كه بسياري از مردم ترجيح بدهند ايوانكوويچ به جاي كي‌روش روي صندلي مربيگري تيم ملي ايران بنشيند و مرد هميشه طلبكار، كشورمان را ترك كند. بر اساس اين سناريو، عادل هم به خاطر گرايش‌هاي شديدش به كي‌روش، فعلا از تحليل دستاوردهاي مربي كروات خودداري كرده تا او به شكل تهديدي براي كي‌روش در نيايد. روي كاغذ ممكن است همه چيز درست باشد، اما چيزي كه منتقدان از ياد برده‌اند اين است كه عادل و نود تا به حال در دو مقطع كليدي از برانكو پشتيباني كرده‌اند.

دو نظرسنجي مهم

روزي كه برانكو به عنوان سرمربي جديد سرخپوشان با پرسپوليس قرارداد بست، شك و ترديدهاي زيادي در مورد صلاحيت او وجود داشت. برخي مي‌گفتند ايوانكوويچ سال‌هاست كه از ديدرس مردم و رسانه‌هاي ايران خارج شده و عيار فعلي‌اش چندان مشخص نيست. به ويژه با توجه به اينكه براي استخدام او لازم بود بدهي مالياتي‌اش نيز پرداخت شود، ترديدها شدت هم مي‌گرفت. همچنين فراموش نكنيم برانكو براي رسيدن به نيمكت پرسپوليس رقيبي به نام افشين قطبي را كنار زد كه آخرين قهرماني ليگ قرمزها با او به دست آمده بود. با اين وجود عادل به سرعت يك نظرسنجي گذاشت و از مردم براي مربي كروات راي اعتماد گرفت. حدود يك سال پيش در برنامه 25فروردين94 نزديك به 80درصد شركت‌كنندگان در نظرسنجي نود مدعي شدند برانكو گزينه مناسبي براي نيمكت پرسپوليس است و به اين ترتيب ايوانكوويچ در حاشيه امنيت قرار گرفت. نظرسنجي مهمتر اما 5ماه بعد از راه رسيد. بعد از پايان مسابقات هفته سوم ليگ برتر و زماني كه پرسپوليس با يك امتياز از سه بازي در اواخر جدول رده‌بندي قرار گرفته بود، عادل در سوالي از مردم پرسيد آيا پرسپوليس با برانكو از مي‌تواند از اين وضعيت خارج شود يا نه؟ در نهايت چيزي نزديك به 60درصد شركت‌كنندگان پيش‌بيني كردند پروفسور راه نجات پرسپوليس را پيدا مي‌كند. اين رقم شايد چندان قاطع نبود، اما با توجه به اينكه عمده غيرپرسپوليسي‌ها به گزينه «خير» راي مي‌دادند، مي‌شد حدس زد كه برانكو هنوز از حمايت اغلب هواداران پرسپوليس برخوردار است. با اين اوصاف شايد شايعه پشت كردن عادل به برانكو چندان عقلاني به نظر نرسد. او از مربي كروات زماني حمايت كرد كه قعرنشين بود. مربي صدرنشين كه حمايت نمي‌خواهد؛ مي‌خواهد؟

بانک ورزش

110


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیا فردوسی پور با "سرمربی پر&a» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( جام نیوز - ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-16294) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : جام نیوز - ورزشی