آمريكا و رژيم هاي دست نشانده اش مانع گفت وگوها درسطح بين المللي مي شوند

به گزارش ايرنا، ناريشكين روز شنبه در گفت و گو با شبكه تلويزيوني «روسيه1» گفت: روسيه برخلاف آمريكا از رويكرد مذاكره براي حل مسائل بين المللي و منطقه اي و رفع اختلافات ميان كشورها حمايت و براي اين منظور تلاش مي كند.
رييس دوماي روسيه به عنوان نمونه بارزي از تلاش هاي كشورش براي پيشبرد گفت و گوها ميان كشورهاي جهان، به برگزاري نشست پارلماني اوراسيا در مسكو اشاره كرد و افزود: ايده برگزاري اين نشست بين المللي را وي و رئيس مجلس كره جنوبي مطرح و پيشنهاد كردند.
ناريشكين يادآوري كرد: نشست پارلماني اوراسيا با حضور سران مجالس 19 كشور برگزار شد و تنها يك كشور كم بود تا گروه 20 پارلماني شود.
وي افزود: در ميان شركت كنندگان در اين نشست، نمايندگان كشورهاي ايران، اندونزي، فيليپين، چين، پاكستان، كشورهاي همسود و نيز كشورهاي عضو اتحاديه اقتصادي اوراسيا قرار داشتند.
رئيس دوماي روسيه پيش بيني كرد در آينده شمار كشورهاي شركت كننده در نشست پارلماني اوراسيا افزايش يابد و محدوده جغرافيايي از ليسبون در غرب تا ولادي واستوك در شرق و از اسلو و مورمانسك در شمال تا دهلي نو در جنوب، شانگهاي و هانوي را دربر بگيرد.
نشست پارلماني اوراسيا روز سه شنبه با حضور سران مجالس 19 كشور از جمله رييس مجلس شوراي اسلامي ايران در پايتخت روسيه برگزار شد.
اروپام*391**1565

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آمريكا و رژيم هاي دست نشانده اش مانع گفت وگوها درسطح بين المللي مي شوند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-16337) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا