اشتغال مهم‌ترین معضل اقتصاد کشور

یک کارشناس اقتصادی گفت: بحث اشتغال و لشگر بیکاران مهم‌ترین مشکل فعلی اقتصادی ایران است.

هادی حق‌شناس کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص مهم‌ترین مشکل اقتصاد ایران اظهار داشت: بحث اشتغال و لشگر بیکاران مهم‌ترین مشکل فعلی اقتصاد ایران است که با توجه به نرخ رشد جمعیت فعال و رسیدن به نرخ اشتغال تک رقمی بایستی سالانه بیش از یک میلیون شغل در یک برنامه پنج ساله در کشور ایجاد شود.

وی با اشاره به اشتغال پایداردر کشور گفت: دولت برای توسعه و اشتغال پایدار باید بنگاه‌های اقتصادی نیمه فعال و راکد شهرک‌های صنعتی را که با ظرفیت کمتر از 50 درصد کار می‌کنند راه‌اندازی کند زیرا ایجاد بنگاه‌های جدید زمان و هزینه زیادی نیاز دارد در حالی که با اعطای جزئی سرمایه در گردش، بنگاه‌‌ها می‌توانند به تولید خود ادامه دهند.

حق‌شناس تصریح کرد: دولت باید از مزیت‌های بالقوه کشور همچون گردشگری، پتروشیمی، حمل و نقل و ترانزیت کالا که دارای مزیت نسبی در جهان است استفاده کند زیرا تبدیل ظرفیت بالقوه به بالفعل موجب توسعه اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری خواهد شد.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اشتغال مهم‌ترین معضل اقتصاد کشور» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-16418) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران