خرید گندم از کشاورزان جنوب کرمان

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمان گفت: با گذشت ده روز از آغاز برداشت گندم در جنوب استان تاکنون بیش از 30 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شده است.

به گزارش خبرنگار خرید گندم از کشاورزان جنوب کرمانگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، مجید بیگلری نژاد افزود : با توجه به بارندگی به موقع گندم امسال نسبت به سال گذشته کیفیت مطلوب تری دارد.

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمان گفت : قیمت خرید تضمینی گندم امسال نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است و هر کیلوگرم گندم معمولی 12700 ریال و درم13000ریال از کشاورزان خریداری می شود.
مجید بیگلری نژاد افزود : گندم خریداری شده از کشاورزان در خود استان کرمان توزیع و مصرف می شود و با توجه به کمبود نیاز استان 40 درصد گندم مورد نیاز منطقه از خارج از استان تامین می شود.
برداشت گندم از 36 هزار و 500 هکتار از مزارع جنوب استان کرمان تا یک ماه ادامه دارد و پیشبینی میشود بیش از 120 هزار تن محصول تولید شود.

انتهای پیام/ی


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خرید گندم از کشاورزان جنوب کرمان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-16489) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران