وزير بهداشت و درمان بيمارستان شهرستان مينودشت را افتتاح كرد

به گزارش خبرنكار ايرنا، در آيين بهره برداري از اين بيمارستان، معاون سياسي امنيتي استانداري گلستان، رئيس دانشگاه علوم پزشكي استان و معاونين وي، نماينده مردم مينودشت در مجلس شوراي اسلامي، مسئولان شهرستان مينودشت و ساير شهرستان هاي شرق استان گلستان حضور داشتند.
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در آيين افتتاح اين بيمارستان در سخنان كوتاهي با تبريك افتتاح اين بيمارستان به مردم شهرستان مينودشت، گفت: با تجهيز كامل اين بيمارستان تا يك ماه آينده، اين بيمارستان با ظرفيت كامل خود به ارائه خدمات به مردم شهرستان مي پردازد.
مدير شبكه بهداشت و درمان شهرستان مينودشت در خصوص روند احداث و تكميل بيمارستان فاطمه زهرا (س ) به خبرنگار ايرنا گفت: عمليات اجرايي اين بيمارستان در سال 88 در زميني به مساحت پنج هكتار در چهار طبقه آغاز شد.
موسي استيري افزود: اين بيمارستان داراي بخش هاي آي سي يو، سي سي يو، ان آي سي يو ، زايشگاه ، جراحي داخلي ، اطفال و زنان بوده و با بهره برداري از آن براي حدود 200 نفر اشتغالزايي شده است.
زمين اين بيمارستان كه ارزش آن 150 ميليارد ريال برآورد مي شود از سوي بنياد بركت وابسته به ستاد اجرايي فرمان امام اهدا شده و اين بنياد علاوه بر اهداي زمين، در ساخت و تجهيز اين بيمارستان نيز مشاركت داشته است .
براي ساخت و تجهيز اين بيمارستان حدود 565 ميليارد ريال هزينه شده است كه 75 ميليارد ريال آن از سوي بنياد بركت تامين شده است.
شهرستان مينودشت براساس سرشماري عمومي نفوس و مسكن سال 90 با افزون بر 80 هزار نفر جمعيت درشرق استان گلستان واقع است كه پيش از اين فاقد بيمارستان بود و مردم آن براي دريافت خدمات بيمارستاني به شهرستان گنبدكاووس در فاصله 15 كيلومتري مراجعه مي كردند.
3039/1860

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزير بهداشت و درمان بيمارستان شهرستان مينودشت را افتتاح كرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1663) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا