انجمن هاي اسلامي پايگاه گفتمان سازي اقتصاد مقاومتي در محيط دانش آموزي است

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگي ايرنا به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل دفتر مركزي اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان، دبيركل اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان در اولين نشست مجمع عمومي كادر در سال 95 گفت: نقش اتحاديه در پيگيري و تحقق شعار اقتصاد مقاومتي و اقدام و عمل در هفت رويكرد است.
وي گفت: گفتمان سازي و ترويج روحيه ي انقلابي وفرهنگ استكبار ستيزي در عرصه ي اقتصادي،ترويج روحيه ي علم آموزي و دانش افزايي، فرهنگسازي و حمايت از توليد ملي و مصرف كالاي ايراني،جريان سازي در زمينه ي اصلاح الگوي مصرف،ترويج مهارت آموزي، فرهنگ كارآفريني و خلاقيت در عرصه ي اقتصادي،ترويج مفاهيم و مولفه هاي اقتصاد اسلامي،توجه به رويكرد اقتصاد مقاومتي در حوزه هاي اداري و سازماني از جمله هفت رويكرد اصلي اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان در پيگيري و تحقق شعار سال است.
علامتي خاطرنشان كرد : گفتمان سازي و ترويج روحيه ي انقلابي وفرهنگ استكبار ستيزي در عرصه ي اقتصادي با برنامه هاي جريان ساز جنبش دانش آموزي، نمايشگاه هاي مدرسه ي انقلاب در سال جديد مي باشد وترويج روحيه ي علم آموزي و دانش افزايي با تشكيل گروه هاي علمي،ديدار و گفتگو با نخبگان و افتخارآفرينان عرصه ي علم و فناوري ، ايفاي نقش جدي و فعال موسسه ي علمي آينده سازان ميسر خواهد بود.
دبيركل اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان با اشاره به برنامه هاي فرهنگسازي و حمايت از توليد ملي و مصرف كالاي ايراني گفت: فراخوان ادبي و هنري با موضوع كالاي ايراني و توليد داخلي،بازديد از مراكز توليدي و صنعتي موفق،همفكري كادر تشكيلاتي و دانش آموزان و مربيان براي طراحي مدل فراخوان و رايزني با نهادهاي مرتبط جهت شناسايي مراكز توليدي و صنعتي موفق از جمله برنامه ها براي فرهنگ سازي و حمايت از توليد داخلي است.
وي گفت:جريان سازي در زمينه ي اصلاح الگوي مصرف با برگزاري مسابقات و فراخوان هنري،حمايت از ابتكارات دانش آموزي،ترويج مهارت آموزي، فرهنگ كارآفريني و خلاقيت در عرصه ي اقتصادي و ترويج مفاهيم و مولفه هاي اقتصاد اسلامي با طرح موضوع در جلسات قرارگاهي و حلقه هاي معرفتي مي تواند گامي موثر در تحقق شعار اقتصاد مقاومتي و اقدام و عمل در حوزه دانش آموزي باشد.
دبيركل اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان گفت: توجه به رويكرد اقتصاد مقاومتي در حوزه هاي اداري و سازماني رويكرد آخر اتحاديه در تحقق شعار سال مي باشد كه با توجه بيشتر به موضوع مصرف بهينه ي منابع و انرژي، بازبيني و ضعيت مصرف انرژي در محيط هاي اداري و ساختمان ها، بازبيني هزينه ها به ويژه هزينه هاي جاري و مواد مصرفي و پرهيز از خريد هرگونه كالاي خارجي مگر در موارد اضطراري و فاقد مشابه داخلي مي تواند به شعار سال جامه ي عمل بپوشاند.
فراهنگ **1085**1569

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انجمن هاي اسلامي پايگاه گفتمان سازي اقتصاد مقاومتي در محيط دانش آموزي است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1666) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا