روزان: جاي خالي زنگنه در نشست فريز نفتي

اين روزنامه تيتر نخست خود را به عنوان نامه به جنتي تهديد وزير، اختصاص داد و آورد: علي مطهري در واكنش به رد صلاحيت منتخب اصفهان از سوي شوراي نگهبان وزير كشور را تهديد به استيضاح كرد. موضوع رد صلاحيت مينو خالقي منتخب مردم اصفهان در نخستين روزهاي سال 95 بازتاب گسترده‌‌اي در رسانه‌ها داشت. دراين ميان اگرچه وزارت كشور اين رد صلاحيت را غيرقانوني مي‌داند اما شوراي نگهبان همچنان بر موضع خود پافشاري مي‌كند.
روزنامه روزان با بررسي عنوان تندروها مخالف راي ملت هستند نه اجراي برجام، نوشت: محسن مهرعليزاده، فعال سياسي اصلاح‌طلب در گفتگو با روزان تاكيد كرد كه تندروها مخالف اجراي برجام نيستند بلكه مخالف راي ملت هستند. وي معتقد است: هرگونه مخالفت با مشي و مرام اعتدال و اصلاح‌طلبي مي‌تواند نااميدي و ياس و عدم رشد در جامعه را موجب شود.
كارزار ديپلماتيك ايران در استانبول، ديگر عنوان اين روزنامه است، در تشريح اين مطلب مي خوانيم: تصاوير منتشره از استقبال اردوغان از رئيس جمهور ايران نشان از حركات دست هشدارگونه روحاني به رئيس جمهور تركيه است. به گزارش انتخاب، روحاني نسبت به صدور بيانيه عليه ايران در اجلاسي كه بايد منادي وحدت باشد و ميزباني آن را تركيه برعهده دارد به اردوغان تدكر داد. استقبال اردوغان از روحاني و دست دادن با او روي سن بيش از حد معمول طول كشيد و اين موضوع به همراه حركات دست رئيس جمهور مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت. روحاني در اين فاصله با اردوغان روي سن با شدت و حدت درباره بيانيه عليه ايران در اجلاس سازمان همكاري اسلامي سخن گفته و به او تذكر داده است.
روزنامه روزان با درج عنوان جهانگيري: تخلف دولت در برداشت از صندوق توسعه ملي «دروغ بزرگ» است، آورد: معاون اول روحاني روز گذشته اظهارات احمدي توكلي درباره تخلف دولت در برداشت از صندوق توسعه ملي را دروغ خواند. اسحاق جهانگيري در پاسخ به نامه اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل تاكيد كرد كه دولت تدبير و اميد به قانون‌گرايي و مبارزه با فساد اعتقاد داشته و عمل كرده است و هزينه آن را نيز مي‌پردازد.
«اردوغان هر چه ريسيد پنبه شد!»، «محمدرضا عارف: اطلاعي از توافق هاشمي، روحاني و رئيس دولت اصلاحات ندارم»، « تسخير سمبل 4 توسط پرسپوليسي ها»، «حاشيه‌هاي يك سيل» و «هومن سيدي: در كارگرداني ديكتاتورم» از ديگر عنوان هاي صفحه نخست اين روزنامه است.
روزنامه روزان در ستون يادداشت عنوان هاي «مشكل اصولگرايي چيست؟» به قلم حشمت الله فلاحت پيشه و «احمدي‌نژاد، تعريف جديدي از رجل سياسي!» نوشته علي شاملو را منتشر كرد.
*گروه اطلاع رساني
پژوهشم**9117**2002

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روزان: جاي خالي زنگنه در نشست فريز نفتي» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1667) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا