پارسال 90 تعاوني در استان ايلام راه اندازي شد

عليرضا زرگوش روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: يك هزار و 63 نفر در مجموع در اين تعاوني ها كه بيشترين آنها در بخش كشاورزي راه اندازي شده، عضويت دارند.
مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي ايلام افزود: تعاوني هاي مرزنشينان استان سال گذشته نزديك به 115 هزار دلار كالا به خارج از كشور صادر و به همين ميزان نيز كالا وارد كشور كردند.
زرگوش تاكيد كرد: هشت تعاوني مرزنشينان اكنون با 100 هزار عضو در استان ايلام داير است كه اين تعاوني ها در كار صادرات و واردات انواع كالا به خارج و داخل كشور فعاليت مي كنند.
مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي ايلام مجموع تعاوني هاي موجود و فعال استان را يك هزار و 490 تعاوني اعلام كرد و گفت: نظارت بر اجراي طرح ها، پايش مالي، رسيدگي به شكايت ها و برگزاري مجامع تعاوني از جمله وظايف و تكاليف اين دستگاه اجرايي است كه از سوي كارشناسان تعاون، كار و رفاه اجتماعي اعمال و انجام مي شود.
زرگوش يادآور شد: سال گذشته همچنين هفت هزار و 965 نفر ساعت آموزش هاي مهارتي و تخصصي به اعضاي تعاوني هاي اين استان ارائه شده است.
وي اضافه كرد: فعاليت تعاوني هاي مرزنشينان امتيازي است كه به استان‌ هاي مرزي داده شده است كه پس از راه اندازي به سبب بهره مندي از سهميه، ارز براي صادرات و واردات به آنها داده مي‌شود.
6033/9002

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پارسال 90 تعاوني در استان ايلام راه اندازي شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1694) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا