كوچ زنبورداران شمال آذربايجان غربي به طبيعت شهرستان شوط آغاز شد

به گزارش خبرنگار ايرنا، محمدرضا احمدزاده روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: همه ساله با فرا رسيدن فصل بهار و مساعد شدن هوا و رويش انواع گل و گياه در طبيعت سرسبز شهرستان شوط، بسياري از زنبورداران مهاجر با انتخاب اين شهرستان به عنوان محل پرورش زنبور عسل و توليد عسل مرغوب به شهرستان شوط كوچ مي كنند.
وي با بيان اينكه اغلب زنبورداران مهاجر از شهرستان هاي خوي، چالدران، پلدشت و چايپاره هستند، افزود: همه ساله بيش از شش هزار كندوي مدرن و سنتي به مدت سه الي پنج ماه در طبيعت اين شهرستان مستقر مي شوند.
وي ميزان عسل توليدي شهرستان شوط را 285 تن اعلام كرد و گفت: پيش بيني مي شود كه امسال با توجه به بارش هاي مناسب بهاري، اين ميزان از نظر وزن پنج درصد و از نظر تعداد كندوها 15 درصد افزايش يابد.
مدير جهاد كشاورزي شوط با بيان اينكه عسل توليدي اين شهرستان علاوه بر استان هاي همجوار به كشورهاي تركيه و جمهوري آذربايجان نيز صادر مي شود، اظهار كرد: به منظور توسعه صنعت زنبورداري، ايجاد اشتغال و افزايش راندمان توليد، جهاد كشاورزي پرداخت تسهيلات بانكي كم بهره، افزايش سطح پوشش بيمه اي و راه اندازي تعاوني زنبورداران در شهرستان شوط را در دست اجرا دارد.
استان آذربايجان غربي با توليد بيش از 17 هزار تن محصول عسل قطب اول پرورش زنبور عسل و توليد عسل در كشور است.
7128/1905

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كوچ زنبورداران شمال آذربايجان غربي به طبيعت شهرستان شوط آغاز شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1697) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا