آمادگي تركيه براي تامين برق عدن خشم امارات را برانگيخت

اين پايگاه خبري نوشت: منصورهادي كه براي شركت در نشست سران كشورهاي اسلامي در استانبول تركيه بسر مي برد با مقامات تركيه اين درخواست را مطرح كرده و مورد توافق ترك ها قرار گرفته است.
براساس اين خبر، اين درخواست منصور هادي در حالي است كه پس از اشغال شهر عدن توسط نيروهاي ائتلاف به سركردگي عربستان سعودي، دولت امارات نيروهاي خود را به اين استان اعزام و با ارايه انواع كمك ها، اداره امنيت آن را برعهده گرفت.
در اين خبر آمده است: دامنه اختلاف بين مقامات اماراتي و سعودي اخيرا و پس از بركناري خالد بحاح نخست وزير دولت مستعفي توسط منصورهادي رييس جمهور فراري كه به سفارش مقامات سعودي انجام گرفت، تشديد و بيشتر علني شد و از سوي ديگر اين درخواست موجب تازه شدن اختلافات كهنه بين آنكارا و ابوظبي نيز شده است.
اختلافات منصورهادي با مقامات اماراتي از زماني تشديد شد كه وي خالد بحاح را كه با ابوظبي رابطه خوبي داشت از كار بركنار كرد و محسن الاحمر را كه به نوشته اين پايگاه خبري از جماعت اخوان المسلمين و مورد خشم اماراتي است، به جاي وي برگزيد.
در حالي كه گفته مي شود اماراتي ها اداره همه امور استان جنوبي عدن را برعهده دارند چنين درخواستي از سوي دولت مستعفي از مقامات تركيه براي حضور در اين استان، حساسيت سياسي دو طرف را برانگيخته است.
عربستان با تشكيل ائتلافي از برخي كشورهاي عربي و حمايت آمريكا، از ششم فروردين سال گذشته حمله به يمن را با بهانه بازگرداندن حكومت به منصورهادي رييس جمهور مستعفي و فراري يمن آغاز كرد اما تاكنون و پس از گذشت 13 ماه، اين هدف ائتلاف تحقق نيافته بلكه براثر اين حملات بيش از 24 هزار نفر اعم از زنان و كودكان يمني كشته يا مجروح و صدها هزار نفر نيز آواره شده اند.
خاورم**1653**1566

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آمادگي تركيه براي تامين برق عدن خشم امارات را برانگيخت» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1700) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا