كنترل سطح اكسيژن بدن با پوست الكترونيكي

به گزارش روز شنبه گروه علمي ايرنا از پايگاه اينترنتي بي.بي.سي نيوز، محققان ژاپني هدف از ابداع اين پوست را كنترل سطوح اكسيژن در ارگان ها در جريان جراحي عنوان كرده اند.آزمايش هاي انجام شده بر روي داوطلبان نشان داد كه اين پوست اندازه گيري هاي پايداري را از غلظت اكسيژن در خون ارائه مي دهد.
اين ابزار حاوي اجزاي ميكروالكترونيكي است كه در سطح بدن نوري به رنگ قرمز، آبي و سبز، ساطع مي كند.
محققان دانشگاه توكيو اكنون سرگرم فعاليت بر روي روش هايي براي نمايش اعداد و حروف بر پوست به منظور اهداف كنترل سلامتي هستند.
ابزارهاي الكترونيكي قابل پوشيدن يك موضوع تحقيقاتي قابل رشد در آينده به شمار مي روند و كاربردهاي زياد و قابل توجهي در پزشكي دارند كه از جمله آنها مي توان به لنزهاي تماسي براي اندازه گيري سطوح گلوكز و يا عينك هاي هوشمند اشاره كرد.
به گفته محققان ، اين ابزار زماني كه بر روي يك انگشت پوشانده مي شود، به طور غير آزاردهنده اي غلظت اكسيژن خون را اندازه مي گيرد.يافته هاي اخير در مجله Science Advances منتشر شده است.
علمي**2038**1440

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كنترل سطح اكسيژن بدن با پوست الكترونيكي» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1716) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا