دبير هيات دووميداني گلستان: اين رشته ورزشي در مسير نابودي قرار دارد

محمدعلي دباغ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: شرايط دووميداني گلستان به گونه اي است كه همه ساله تعداد زيادي از ورزشكاران به دليل نداشتن انگيزه براي ادامه فعاليت حرفه اي، اين رشته را براي هميشه ترك مي كنند.
وي بيان كرد: اين در حالي است كه به دليل نبود برنامه ريزي تعداد كساني كه جذب اين رشته مي شوند بسيار اندك است و با ادامه اين روند اميدي به احياي دوباره اين رشته در استان وجود ندارد.
دبير هيات دووميداني گلستان افزود: بايد با فراهم كردن امكانات لازم و يافتن دليل اين بي انگيزگي، شرايط را براي توسعه گرايش جوانان به اين رشته و انجام حرفه اي ورزش دوميداني فراهم كنيم.
دباغ ادامه داد: سالها در رشته دووميداني گلستان مشغول فعاليت در استعداديابي و تربيت ورزشكاران هستيم و اگر شرايط به همين نحو ادامه يابد، از حضور در هيات كناره گيري مي كنم تا سهمي در مرگ و نابودي دووميداني استان نداشته باشم.
وي گفت: عوامل فعال در هيات دووميداني گلستان تلاش فراواني براي برطرف كردن مشكلات انجام مي دهند، اما در شرايطي كه فدراسيون هيچ توجه و حمايتي به اين ورزش در استان ندارد، رفع مشكلات سخت شده است.
دبير هيات دووميداني گلستان همچنين بيان كرد كه مسابقات قهرماني دو وميداني نوجوانان استان روز پنجشنبه در بندرتركمن برگزار شد اما كيفيت فني اين رقابت ها پايين و نگران كننده بود.
وي افزود: به دليل نبود بودجه و اعتبار كافي ، نتوانستيم اين مسابقات را با كيفيت مطلوب برگزار كنيم و به عنوان مثال به داوران قضاوت كننده در اين مسابقات براي داوري در صبح و عصر فقط 25 هزار تومان حق الزحمه پرداخت شد.
به گفته وي بيشتر حمايت ها در ورزش گلستان به رشته هايي مانند بسكتبال است و نگاه ها از رشته پرمدالي مانند دووميداني دريغ مي شود.
7331/1648

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دبير هيات دووميداني گلستان: اين رشته ورزشي در مسير نابودي قرار دارد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1718) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا