بيش از 196 ميليون دلار تسهيلات ارزي نيروگاه سيكل تركيبي خرم آباد تامين شد

هوشنگ بازوند روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: اين طرح بزرگ بيش از هشت سال در انتظار فراهم شدن شرايط و زيرساخت هاي متعدد به حالت راكد و تعطيل درآمده بود.
وي اظهار داشت: پس از يكسال پيگيري مستمر، و جلسات مختلف با وزارت صنعت معدن و تجارت، صندوق توسعه و بانك ملي، تسهيلات ارزي مورد نياز طرح تصويب شد.
استاندار لرستان با تقدير از همكاري مطلوب صندوق توسعه و بانك ملي در اين راستا گفت: بانك ملي با رعايت نظام نامه ضوابط و شرايط اعطاي تسهيلات ارزي و طبق ضوابط قانون برنامه پنج ساله توسعه كشور، نسبت به تامين مالي اين فقره تسهيلات اقدام خواهد كرد.
بازوند ادامه داد: اميد مي رود با برنامه ريزي مسئولان، اين طرح به عنوان يك مطالبه عمومي بهره برداري شود.
زمين نيروگاه سيكل تركيبي خرم آباد به مساحت حدود 100 هكتار در سال هاي 83 -82 خريداري شد و ساخت آن در سال 87 آغاز و بعد از دو سال كار در ابتداي سال 89 تا پايان سال 90 تعطيل شد.
فعاليت دوباره طرح از بهار 91 تا اواخر اسفندماه 93 از سرگرفته شد، و پس از آن تاكنون متوقف شده است.
گفتني است برخي مشكلات مالي و اختلاف مالي كارفرما و پيمانكار را علت تعطيلي طرح مي دانند.
7269/6001

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بيش از 196 ميليون دلار تسهيلات ارزي نيروگاه سيكل تركيبي خرم آباد تامين شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1719) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا