خط و نشان فرنگي كار 85 كيلوگرم ايران براي حريفان المپيكي

مرحله نهايي رقابت هاي انتخابي تيم هاي ملي كشتي آزاد و فرنگي براي حضور در رقابت هاي المپيك 2016 برزيل، در چهار وزن كشتي آزاد و يك وزن كشتي فرنگي روز گذشته (جمعه) در سالن 12 هزار نفري آزادي تهران برگزار شد.
حسين نوري در ديدار فينال وزن 85 كيلوگرم كشتي فرنگي با دو پيروزي 4 بر يك و 4 بر 2 مقابل حبيب الله اخلاقي دارنده دو مدال برنز جهان و قهرمان بازي هاي آسيايي نفر برتر اين وزن شناخته شد.
وي همچنين در مرحله مقدماتي نيز مجتبي كريم فر نفر سوم بازي هاي آسيايي، داود اخباري و يوسف قادريان دارنده مدال طلاي جوانان جهان و برنز بزرگسالان جهان را شكست داده بود.
اين كشتي گير اهل استان البرز در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: با حريفانم حدود چهار سالي است كه كشتي مي گيرم و به خوبي همه آنها را مي شناسم و روز گذشته هم توانستم با شرايط بدني خوبي كه دارم با همه كشتي بگيريم و مقابل همه حريفان با اقتدار به پيروزي برسم.
وي گفت: فشار بسيار سنگيني در مسابقات انتخابي به من وارد شد، چرا كه فاصله زماني بين كشتي هاي من هشت دقيقه بود و فرصت كافي براي استراحت نداشتم و اين در حالي بود كه حريف من در فينال به دليل انصراف برخي از كشتي گيران، مبارزات كمتري را انجام داده بود.
نوري در خصوص حضورش در المپيك 2016 ريو گفت: فدراسيون كشتي براي تعيين نفرات نخست فرايندي را تعريف كرده و من به آن احترام مي گذارم و هنوز راه زيادي براي المپيك دارم، اما در صورت حضور در المپيك با توجه به تمرينات سنگين و پرفشاري كه پشت سر گذاشته ام، سعي دارم بهترين مدال المپيك را براي كشورم بگيرم.
ورزشي**1067**1545

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خط و نشان فرنگي كار 85 كيلوگرم ايران براي حريفان المپيكي» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1724) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا