خسارت جبران‌ناپذیر سیل به زنبورداران ایلامی

استان‌ها > ایلام - رییس اتحادیه زنبورداران استان ایلام از وارد آمدن خسارت جدی به کلنی‌های زنبور عسل در مناطق مختلف استان خبر داد.

«رضا شیروانی» در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: بارش‌های اوایل سال جاری طبیعت استان را زنده و با نشاط کرده و نوید سال پر گلی را برای زنبورداران استان داشت که شوربختانه به دنبال بارش‌های شدید روزهای اخیر در سطح استان خسارات جبران ناپذیری به کلنی‌های زنبور عسل استان وارد شد.

وی با بیان اینکه در بسیاری از مناطق به دلیل بارش تگرگ و وقوع سیل، خسارت زیادی به کندوهای زنبور عسل وارد آمده، افزود: در مناطق مختلف استان از جمله صالح‌آباد، هلیلان، بدره و سایر نقاط زنبورداران با خسارت جدی مواجه شده‌اند.

رییس اتحادیه زنبور داران استان اضافه کرد: بالغ بر 100 هزار کلنی زنبور عسل در سطح استان وجود دارد که در اوایل سال جاری با توجه به بارش‌ها و وجود گل و گیاه فراوان در طبیعت استان، انتظار تولید عسل قابل توجهی داشتند که در جریان بارش‌های شدید روزهای گذشته خسارات جبران ناپذیری به مزارع آنها وارد شده است.

شیروانی با اشاره به اینکه حدود 5 هزار نفر زنبوردار در سطح استان مشغول فعالیت در این بخش هستند، تصریح کرد: با توجه به بارش تگرگ در روزهای اخیر متاسفانه گرده و گل از بین رفته و بدون شک ادامه حیات زنیبورها در این مناطق با مشکل مواجه خواهد شد که کوچ کلنی‌ها به مناطق پر گل را می‌طلبد.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خسارت جبران‌ناپذیر سیل به زنبورداران ایلامی» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1746) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین