نمونه برداري از 8 هزار و 547 قلم كالا در بازار البرز

فتانه شكرالهي روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: اين كالاها از از محل اعتبارات طرح طاها خريداري و جهت آزمون به آزمايشگاه هاي مربوطه ارسال شده است.
وي تاكيد كرد: با اجراي اين طرح علاوه بر كنترل واحدهاي توليدي، مراكز عرضه كالا نيز توسط كارشناسان استاندارد نظارت مي شوند.
وي ، شناسايي و استاندارد سازي واحدهاي توليدي مشمول مقررات استانداردهاي اجباري ، ارتقاي سطح كيفي فرآورده ها به منظور تامين ايمني و سلامت جامعه و اعتماد سازي و توجه عموم به علامت استاندارد ايران را از اهداف مهم اجراي طرح طاها برشمرد.
وي يادآور شد: طرح طاها باعث افزايش ارتباط استاندارد با بازار فروش و تشويق مردم به استفاده از كالاهاي مورد تاييد سازمان استاندارد مي شود.
وي تاكيد كرد: اجراي طرح طاها ضمن تقويت گروه هاي بازرسي، زمينه كنترل و كاهش ورود كالاها بي كيفيت به بازار را بيش از پيش فراهم مي كند.
وي اظهار كرد:در صورت مغايرت كيفيت كالاها با استاندارد مربوطه ، برخورد قانوني لازم با توليد كنندگان و عرضه كنندگان آنها انجام مي شود.
شكرالهي خاطر نشان كرد: اين طرح در جهت كنترل مستقيم بازار و دفاع از حقوق شهروندان است و با جديت هرچه بيشتر از سوي اين اداره كل پيگيري مي شود.
وي با اشاره به سامانه تلفني 1517 گفت:هم استاني ها در صورت مشاهده عرضه كالاهاي غير استاندارد مي توانند گزارش خود را با اين پل ارتباطي به ما اطلاع دهند تا كارشناسان اين اداره كل نسبت به بررسي موضوع در كوتاهترين زمان ممكن اقدام كنند.
7411/1535

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نمونه برداري از 8 هزار و 547 قلم كالا در بازار البرز» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1786) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا