حمل و نقل پنج ميليون و 400 هزار تن كالا توسط ناوگان باري گلستان

به گزارش دريافتي ايرنا ازپايانه هاي گلستان، مهدي ميقاني روز شنبه اظهارداشت: به استناد آمار و گزارش سامانه هوشمند مديريت كنترل بارنامه اين اداره كل و بر اساس بارنامه هاي صادره توسط شركتهاي حمل و نقل بار استان اين ميزان بار طي 458 هزار سرويس از مبادي مختلف شهرستان هاي استان حمل شده است.
وي ادامه داد: در اين جابجايي بيش از 9200 دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومي استان و بالغ بر 11 هزار راننده حرفه اي فعاليت داشتند.
ميقاني متوسط عمر ناوگان حمل و نقل بار استان را 15 سال بيان كرد و افزود: در گلستان تعداد 68 شركت حمل و نقل كالا شامل 51 شركت سهامي خاص، 14 شركت تعاوني و 3 شركت دولتي فعال بوده و هشت انجمن صنفي كارگري و كارفرمايي امور مرتبط با شركت ها و رانندگان را تحت پوشش دارند.
وي با يادآوري اينكه در 12 ماه سال گذشته بيشترين سرويس باري از شهر گرگان بارگيري شده است، اظهارداشت: ماههاي آبان و آذر و دو استان مازندران و خراسان رضوي بيشترين ميزان حمل كالا و مقصد بارها را به خود اختصاص داده اند.
مديركل حمل و نقل و پايانه هاي گلستان اضافه كرد: ارتقاء بهره وري در حمل و نقل جاده اي، نوسازي ناوگان فرسوده و همچنين ارتقاء ايمني در سفرهاي جاده اي با توجه به سهم 90 درصدي آن در جابجايي كالا را اولويت هاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي بيان كرد و افزود: بخش حمل و نقل بار استان در مدت يك سال گذشته اقدام به حمل كالاهايي از جمله آجر، فرآورده هاي نفتي، نئوپان، سيمان، كاه، كلينگر، گندم و جو، زغال سنگ و ساير گروه ها كرده كه متوسط وزن هر محموله 12 تن براي هر سفر- كيلومتر بوده است.
خسرو فرامرزي سرپرست اداره كالاي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي گلستان پيش از اين گفته بود كه از ابتداي سال 94 تا پايان بهمن ماه چهارميليون و 972 هزار و 907تن كالا در420هزار و 993 نوبت ازمبادي استان به مقاصداستاني و كشوري حمل شده است.
استان مرزي گلستان واقع در شمال ايران با كشور تركمنستان، درياي خزر و استانهاي مازندران، سمنان وخراسان شمالي همسايه است.
اين استان يك ميليون و 850 هزار نفر جمعيت دارد كه در 29 شهر و يكهزار و هشت روستا زندگي مي كنند.
شبكه ارتباطي راههاي اصلي و فرعي استان گلستان افزون بر پنج هزار كيلومتر است.
1648

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حمل و نقل پنج ميليون و 400 هزار تن كالا توسط ناوگان باري گلستان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1789) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا