29 فروردين روز اقتدار و شوكت ارتش به فرمان امام روح الله(ره)

بزرگداشت اين روز بزرگ و تاريخي در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، روز ارج نهادن به حماسه جانبازي ها و فداكاري هاي دلاورمرداني است كه با ايثار و از خودگذشتگي در عرصه هاي نبرد حق عليه كفر، زيباترين حماسه هاي تاريخ انسانيت را كه سرشار از حق جويي، مقاومت و سلحشوري است، از خود به يادگار گذاشتند.
دليرمردان و شيرمرداني كه در عبور از ميدان هاي پر از مين شرهاني، عين خوش، ميمك، مهران و سومار حماسه هاي ماندگاري را براي تاريخ و آيندگان به ارمغان گذاشتند؛ سربازان گمنام و فداكاري كه در سلسله عمليات «پدافندي قصر شيرين»، «پدافندي خرمشهر»، «پدافندي سوسنگرد»، «شمال آبادان»، «كرخه - شوش»، «ميمك - مهران»، «آفندي پاي پل كرخه»، «آفندي آبادان»، «آفندي عاشورا»، «قوچ سلطان»، «آفندي كليه و سيد صادق»، «آفندي تنگ حاجيان»، «آفندي خوارزم»، «آفندي توكل»، «ظفر 1»، «كربلاي 6، 7 و 9»، « نصر 2، 3 ،6، 9» و «بيت المقدس 5» پشت سنگرها ايستادند و به دشمن ثابت كردند كه ايراني هرگز عقب نشيني نخواهد كرد.
اين اسطوره هاي ايثار و سرافرازي و فرزندان سربلند و سرافراز ايران به دشمنان اين مرز و بوم ثابت كردند كه سينه هايشان سپر گلوله هاي سربي است و قطره هاي خونشان اكنون لاله هاي سرخي است كه بر پهندشت مهران، عين خوش، قصر شيرين، سرپل ذهاب، شرق كرخه، ارتفاعات بندپيرعلي، قوچ سلطان، چغالوند، بازي دراز، انگوش، تپه چشمه، الله اكبر، مريوان و دشت عباس روئيده است.
همگان به خوبي سال هاي خون و خاطره را بياد مي آورند، سال هاي لباسهاي خاكي و شبهاي مناجات و آه.
براي توصيف نسلي كه آسمان ها را فتح كرد و زمين را از لاله و شقايق انباشت به كدام واژه بايد پناه برد و انسان هاي ساده با لباس هاي خاكي و روحي آسماني را چگونه بايد خواند؟
روز ارتش جمهوري اسلامي ايران تنها مناسبتي ساده در تقويم نيست، تدبير امام خميني (ره) در نامگذاري 29 فرودين ماه نه تنها سبب خنثي شدن توطئه دشمنان شد كه نشان داد قلمرو فتح اين نهاد تا كجاست و چگونه آسمان زير قدم هاي انساني قرار مي گيرد كه خاك به قدم نهادن وي روي خود افتخار مي كند.
نامگذاري روز 29 فرودين ماه به دستورحضرت امام خميني (ره) در موقعيتي روي داد كه بسياري در تلاش بودند با تحريك برخي افسران وابسته به طاغوت زمينه را براي كودتا آماده كنند؛ اما امام روح الله (ره) با نامگذاري اين روز به عنوان روز ارتش جمهوري اسلامي، آنان را فرزندان اين خاك و پاسداران جمهوري اسلامي نورسته خواند تا كمتر از 2سال بعد فرزندان ايران نشان دهند در راه جمهوري اسلامي و الله چه جانفشاني ها كه نمي كنند.
همكاري ارتش با سپاه پاسداران و بسيج در جنگ هشت ساله رژيم بعثي صدام عليه ايران، تاثيرگذارترين جبهه ها را به سود ايران فتح كرد تا نام ارتش همواره نه در روز 29 فرودين كه در تمام روزها و برگ هاي تقويم كلمه اي زينت بخش باشد.
ارتش جمهوري اسلامي ايران پس از انقلاب در حالي كه با خيانت جمعي اندك از افسران خود فروخته نظام ستمشاهي و جنگ افزارهايي اندك مواجه بود در هشت سال دفاع مقدس پيروزي هايي آفريد كه تمام معادلات جنگي در جهان را تحت الشعاع قرار داد و همگان مجبور شدند قدرت ايمان و اراده را در نبردها به عنوان بخشي از نيروي جنگي ايران محسوب كنند.
اكنون سربازان ولايت مدار ارتش جمهوري اسلامي در مرزهاي آبي و خاكي غرب و جنوب و شمال و شرق آسايش را بر خود حرام كرده اند تا كشور در مسير توسعه و پيشرفت و امنيت به راحتي و راهواري گام بردارد و به فرزندان خود افتخار كند.
نبرد قهرمانانه با دشمن بعثي و دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب اسلامي نقشه هاي آنان را براي تصرف خاك مقدس ميهنمان را به شكست كشاند.
با نگاهي گذرا به تاريخ خونبار انقلاب اسلامي در مي يابيم كه از همان روزهاي نخست پيروزي انقلاب و حتي پيش از آن، ارتش و ارتشيان علاقه و ميل باطني خود را به حركت ستم سوز و توفنده انقلاب اسلامي ايران به رهبري امام خميني (ره) ابراز داشته اند و در اثبات اين معنا، فداكاري ها، تلاش ها و ايثارگري هاي بسياري به وقوع پيوست.
حقيقت آن است كه ارتش در نظام شاهنشاهي، يكي از پايه هاي اصلي حكومت شاه و مامور اجراي دستورات او در داخل كشور و در منطقه خليج فارس بود.اين ارتش به تابعيت از رژيم سلطنتي ماموريت داشت تا منافع آمريكا را در منطقه تامين كرده و اقدامات بازدارنده لازم در مقابل شوروي را به عمل آورد.
مجموعه اين عوامل، ايران را به جزيره ثبات آمريكا تبديل كرده بود.
حضرت امام خميني (ره) نخستين فرد و تنها رهبري بود كه تز مردمي بودن ارتش را مطرح واعلام كرد، اكثريت قريب به اتفاق كاركنان ارتش از مردمند.
ايشان، بدنه ارتش را از سران وابسته به رژيم جدا كرد و اعلام كرد، خواسته ارتش، خواسته مردم است و همگي خواهان استقلال كشور و سربلندي اين مرز و بوم هستند و اين هديه اي است كه انقلاب اسلامي براي ايران به ارمغان مي آورد؛به دنبال اعلام اين موضع، حضرت امام (ره) در مقابل گروه هاي مسلح، تز برادري بين مردم و ارتش را مطرح كرد و ارتش و مردم را پيوندي مستحكم داد.
مجموعه اين اقدامات باعث شد تا به مرور زمان، بدنه ارتش كه واقعا مردمي بود از رژيم جدا شود و به انقلاب پيوند خورد و در نهايت به جز شمار اندكي از سران وابسته، تمام نيروهاي ارتش در خدمت انقلاب قرار گرفتند.
البته همدلي و همراهي حضرت امام (ره) با ارتش به پايان نرسيد چرا كه لحظه به لحظه روزها، هفته ها و سال هاي اول پيروزي انقلاب اسلامي، يادآورسخنراني هاي پرشور، اقدامات قاطعانه و تدابير هوشمندانه رهبر انقلاب اسلامي است.
اما در زمان حاضر به فضل الهي ارتش جمهوري اسلامي ايران با توسعه تجهيزات و دست يابي به فن آوري ‌هاي نوين تسليحاتي و اتكا به توانمندي ‌هاي بومي و هوشمند سازي فرايندهاي فرماندهي وعملياتي و نيز برخورداري از نيروي انساني ورزيده، ‌مومن و انقلابي به نقطه‌ اي از توان و قوت معنوي رسيده است كه اين سازمان دژمستحكم و اطمينان بخش دفاعي نظام و ملت ايران در مقابل استكبار جهاني و رژيم صهيونيستي محسوب مي‌شود.
بي‌ ترديد ارتش جمهوري اسلامي ايران امروز تحت منويات و مديريت عالي و حكيمانه‌ مقام معظم رهبري و فرماندهي كل قوا حضرت امام خامنه ‌اي عزيز(مدظله العالي) با وحدت‌، هماهنگي و تعامل راهبردي و ناگسستني خود با سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و ساير نيروهاي مسلح و مدافعين انقلاب و نظام اسلامي‌، يد واحد ملت ايرا ن در مقابله با تهديدات پوشالي آمريكا و نظام سلطه و صهيونسم بين المللي به شمار مي رود و مزيت‌هاي منحصر بفرد خود در مقايسه با ساير نيروهاي مسلح متعارف جهان را الگوي الهام بخش ارتش در كشورهاي علاقمند به نظام و انقلاب اسلامي قرار داده است.
سازمان خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) فرارسيدن اين روز با شكوه و ماندگار در تاريخ نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران را به تمام رزمندگان جان بركف، شجاع، صبور، مقاوم، ولايت مدار و مومن نيروي زميني قهرمان ارتش(نزاجا)، نيروي دريايي راهبردي ارتش(نداجا)، نيروي هوايي الهي ارتش(نهاجا) ، قرارگاه هميشه پيروز پدافند هوايي خاتم الانبيا(ص) و خانواده هاي معظم شهدا، آزادگان، جانبازان و ايثارگران ارتش تبريك و تهنيت مي گويد.
از: فرهاد شرف پور
اجتمام(2)**7029**1776

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «29 فروردين روز اقتدار و شوكت ارتش به فرمان امام روح الله(ره)» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1791) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا