انجام دوميليون و500هزارماموريت توسط اورژانس كشور در سال گذشته

دكتر امين صابري نيا روز شنبه در جريان بازديد از مناطق سيل زده شهرستان پلدختر درگفت وگو با خبرنگار ايرنا يادآور شد: بيشترين ماموريت انجام شده بعد از حوادث ترافيكي مربوط به بيماري‌هاي قلبي، تنفسي و زنان بوده است.
وي كه به منظور بازديد از مناطق سيل زده به استان لرستان سفر كرده است در خصوص پيامدهاي اين سيل گفت: به دنبال جاري شدن سيل در استان لرستان، جمعيتي حدود 50 هزار نفر از لحاظ تامين آب شرب دچار مشكل شدند كه توزيع آب به شيوه كنوني دراين مناطق نياز به كنترل و بازرسي دارد.
به دنبال بارندگي هاي اخير و جاري شدن سيل در استان لرستان جمعيت زيادي از لحاظ تامين آب شرب دچار مشكل شدند كه از طريق تانكر به اين مناطق آبرساني مي شوند.
دكتر صابري نيا افزود: با توجه به امكان شيوع بيماري هايي كه از طريق آبهاي آلوده امكان اپيدمي شدن را دارند معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي بايد آبرساني هاي بدون هماهنگي را مورد كنترل و بازرسي قرار دهد و تامين آب سالم مورد نياز مناطقي كه سيستم آبرساني آنها قطع شده در اولويت قرار گيرد.
رئيس اورژانس كشور با اشاره به افزايش تعداد آمبولانس ها و بالگردهاي اورژانس هوايي در سال آينده نيز گفت: با توجه به وجود مناطق سخت گذر در استان لرستان يكي از برنامه هاي سال آينده افزايش تعداد بالگردهاي هوايي در اين استان است.
دكتر صابري نيا افزود: تعداد دو بالگرد در سال آينده به مجموع بالگردهاي اورژانس هوايي در مركز استان لرستان افزوده مي شود تا در مواقع نياز و ضروري توان پوشش مناطق بيشتري را داشته باشند.
وي يادآور شد: در سيل چند روز اخير و قطع ارتباط زميني شماري از روستاهاي سيل زده لرستان ، دو مادر باردار و يك بيمار دچار سكته مغزي به كمك نيروهاي امدادي اورژانس هوايي به مراكز درماني انتقال يافتند.
رئيس اورژانس كشور به منظور بررسي وضعيت رسيدگي به سيل زدگان به لرستان سفر كرده است.
/6001/1920/6060/

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انجام دوميليون و500هزارماموريت توسط اورژانس كشور در سال گذشته» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1812) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا