از هماهنگي درخصوص مراسم اعتكاف تا بحث داغ سرمايه گذاري ها در هرمزگان

*شنبه /شناگر هرمزگاني شش مدال مسابقه شناي دبي را كسب كرد
عليرضا امين زمردي شناگر هرمزگاني در مسابقه بين المللي شناي دبي با كسب چهار نشان طلا و دو نقره خوش درخشيد.
به گزارش روز شنبه ايرنا ، امين زمردي كه به همراه تيم هيات شناي تهران در اين پيكارها شركت كرده بود ، در رده سني 14 تا 15 سال با كسب شش نشان رنگارنگ عملكرد درخشاني از خود به نمايش گذاشت.
اين شناگر هرمزگاني در مواد 50 متر آزاد ، 50 متر كرال پشت ، 50 و 100 متر پروانه به نشان طلا دست يافت و در مواد 100 متر آزاد و 100 متر كرال پشت نيز صاحب نقره شد.
مسابقه بين المللي شناي دبي به مدت چهار روز در استخر حمدان برگزار شد و تيم هاي هيات شناي تهران و سرزمين موج هاي آبي نمايندگان ايران در مجموع موفق به كسب 31 مدال رنگارنگ شدند.
130 زنداني از زندانهاي هرمزگان آزاد شدند
رئيس مركز خدمات اجتماعي و مراقبت بعد از خروج زندان هاي هرمزگان گفت:با تلاش مددكاران اجتماعي و دريافت رضايت از شاكيان ، 130 زنداني ظرف يكسال گذشته از زندان هاي استان آزاد شدند و به آغوش خانواده بازگشتند.
نويد قنواتي افزود: با تلاش اين مددكاران و رضايت اوليا دم ، همچنين دو زنداني از قصاص نفس نجات يافتند.
وي بيان داشت: يك هزار و 350 مددجو نيز پارسال آزادي مشروط ، عفو و تخفيف مجازات داده شد.
رئيس مركز خدمات اجتماعي و مراقبت بعد از خروج زندان هاي هرمزگان اظهاركرد: براي يك هزارو 544 مددجو سال گذشته پرونده مددكاري تشكيل و به دو هزارو 676 مددجو نيز مشاوره قضايي داده شد.
قنواتي گفت: با بازديدهاي دوره اي از محل سكونت خانواده مددجويان در سال 94، به 154 خانواده كمك مالي بلاعوض شد ودو هزار و 723 مددجو نيز به مراكز حمايتي ، درماني و توانبخشي معرفي شدند
*يكشنبه /يك هزار و 489 سفر دريايي بدون حادثه در مسيرهاي دريايي غرب هرمزگان
مدير اداره بنادر و دريانوردي بندرلنگه از انجام يك هزارو 489 سفر دريايي بدون حادثه در مسيرهايي دريايي غرب هرمزگان در طرح نوروزي ساماندهي سفرهاي دريايي استان خبر داد.
محمود صابري در نشست تشريح عملكرد بنادر غرب هرمزگان اظهار داشت: در طول اجراي اين طرح (25 اسفندماه پارسال تا نيمه فروردين امسال) با ايجاد زيرساخت هاي مناسب و به كارگيري شناورهاي ايمن و استاندارد مسافري يك هزار و 489 سفر دريايي بدون حادثه از طريق بنادر غرب هرمزگان به مقصد جزيره كيش و ابوموسي صورت گرفت.
وي افزود: طي همين مدت، عمليات جابجايي 36 هزار و 632 دستگاه خودرو در غرب استان هرمزگان و از طريق مسيرهاي دريايي بين بنادر لنگه ، آفتاب، چارك و كيش انجام شد.
صابري با اشاره به استقبال گردشگران از شناورهاي تفريحي و گردشگري در مدت اجراي طرح مذكور، خاطرنشان كرد: در مجموع بيش از 13 هزار نفر از شناورهاي تفريحي و گردشگري براي انجام گشت هاي دريايي در سايت هاي مجاز گردشگري بهره مند شدند و يكهزار و 568 فروند شناور تفريحي اين مهم را پوشش دادند..
لازم به ذكر است، طرح نوروزي ساماندهي سفرهاي دريايي در سه بخش ايمني مسيرهاي تردد، ايمني بنادر و ‏ايمني شناورها از 25 اسفند گذشته آغاز و تا پايان روز 15فروردين ماه جاري ادامه داشت.
در مجموع پرونده سفرهاي دريايي نوروز 95 در هرمزگان با ترابري پنج ميليون و 500 هزار نفر سفر بدون سانحه بسته شد.
41 هزار نفر در هرمزگان معتكف مي شوند
بندرعباس- ايرنا - معاون فرهنگي ، آموزشي و پژوهشي سازمان تبليغات اسلامي هرمزگان گفت: امسال پيش بيني مي شود بيش از 14 هزار نفر در استان براي مراسم معنوي اعتكاف نام نويسي كنند.
حجت الاسلام علي اكبر انصاري راد يكشنبه به خبرنگاران افزود: بيش از 140 مسجد و 130 مبلغ ديني براي شركت در مراسم معنوي اعتكاف در نظر گرفته شده است.
وي بيان داشت: هيات امناي مساجد از هر معتكف 450 هزار ريال براي برپايي مراسم اعتكاف دريافت مي كنند.
معاون فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي هرمزگان اظهاركرد: پارسال بيش از 13 هزار نفر در 138 مسجد استان در مراسم معنوي اعتكاف شركت كردند كه 10 هزار و 153 نفر زن و بقيه مرد بودند.
حجت الاسلام انصاري اضافه كرد: نام نويسي از معتكفان تا 30 فروردين ماه جاري ادامه دارد.
مراسم معنوي اعتكاف در روزهاي ( 13 ،14 و15 ) رجب مصادف با دوم ، سوم و چهارم ارديبهشت ماه 95 برگزار مي شود.
رئيس هيات تنيس روي ميز هرمزگان:حضور مربي و ملي پوشان كره شمالي بهترين فرصت براي پيشرفت تنيس هرمزگان است
رئيس هيات تنيس روي ميز هرمزگان گفت: تنيس روي ميز از هر فرصتي براي ايجاد بهترين شرايط به منظور رشد و پيشرفت اين رشته استفاده مي كند كه اكنون با حضور 'كيم ميونگ جون' مربي و 'كيم كونگ سونگ و كوچونگ ايل' دو بازيكن كره شمالي در بندرعباس بايد از آنان بهترين بهره را برد.
نادر سعيدي يكشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: هيات تنيس روي ميز استان با همكاري فدراسيون تنيس از روز چهارم فروردين ماه ميزبان مربي و بازيكنان تيم ملي تنيس روي ميز كره شمالي است كه علاوه بر تمرين به بازيكنان پايه و منتخب تنيس استان ، آموزش هاي لازم نيز براي ارتقاي دانش مربيان تنيس هرمزگان را برعهده دارند.
وي بيان كرد: قهرمانان ، مربيان و ورزشكاران تنيس روي ميز استان در طول 15 روز زير نظر مربي و ملي پوشان كره شمالي ، آموزش هاي لازم را فرا مي گيرند كه اين آموزش ها باتوجه به سابقه بسيار خوب كره شمالي در اين رشته به طور قطع براي تنيس بازان هرمزگان مفيد خواهد بود.
رئيس هيات تنيس روي ميز هرمزگان با بيان اينكه ، مربي تيم ملي كره شمالي عنوان قهرماني جوانان جهان را دارد، ابراز كرد: از اين فرصت براي آموزش استعدادهاي تنيس روي ميز هرمزگان بهره خواهيم برد تا با تجربه هاي خوبي كه نفرات كسب مي كنند ، در مسابقات مختلف حضور موفقي داشته باشيم.
وي در ادامه به حضور عباس زاده از تنيس بازان استان در مسابقات تنيس روي ميز قهرماني كشور اظهارداشت: اميدواريم اين فرد با آمادگي كه با حضور مربي كره اي كسب كرده ، در مسابقات قهرماني كشور يكي از سكوي قهرماني را به دست آورد
*دوشنبه/ نماينده نو منتخب مردم هرمزگان در مجلس شوراي اسلامي:مهمترين وظيفه ما رفع مشكل مردم و كمك به دولت است
نماينده نو منتخب مردم بندرعباس ، قشم ، خمير ،حاجي اباد و ابوموسي در مجلس دهم با تاكيد بر اينكه نبايد خاري بر پاي دولت باشيم، گفت: مهمترين وظيفه و نيت ما رفع مشكل مردم و كمك به دولت است.
حسين هاشمي تختي در ديدار با مديران و كاركنان اداره كل نوسازي مدارس هرمزگان اظهار داشت: هركس منتخب ملت بود و حكمش توسط مقام معظم رهبري تنفيذ شد وظيفه ماست كه او را مورد حمايت قرار دهيم.
وي افزود: البته ما وكيل مردم هستيم و بايد الام و دردهاي مردم را نيز منعكس كنيم و مهمترين نيت ما نيز رفع مشكل مردم و كمك به دولت است.
نماينده مردم هرمزگان در مجلس دهم تاكيد كرد: ما مشكلات عديده داخلي و خارجي داريم و بايد در جهت حل اين مشكلات همدل باشيم.
هاشمي تختي تاكيد كرد: حمايت از مديران كار آمد دستگاه هاي استان و برخورد قاطع با مديران ناكارآمد و متخلف را وظيفه مهمي براي خود و همكارانم در مجلس شوراي اسلامي مي دانم.
وي با اشاره به نشست هماهنگي با ساير منتخبين هرمزگان ياد آور شد : با اطمينان مي گويم ما نمايندگان استان براي رفع كمبودها و مشكلات استان همدل خواهيم بود .
امام جمعه موقت تهران: اگرشهدا نبودند فرهنگ اخلاقي جامعه از بين مي رفت
امام جمعه موقت تهران با اشاره به نقش و تاثير فرهنگ ايثار و شهادت در حفظ و بقاي جامعه اسلامي گفت: اگر ايثارگري رزمندگان اسلام و خون شهدا نبود فرهنگ اخلاقي در جامعه از بين مي رفت.
حجت الاسلام كاظم صديقي در دومين يادواره سرداران و 206 شهيد شهرستان رودان با تاكيد بر ضرورت ترويج و تعميق فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه افزود: خون پاك شهدا ، جامعه اسلامي و الهي را از فتنه و نفوذ دشمنان و بدخواهان مصون داشته است.
وي باز كردن باب شهادت براي ملت ايران ، چشم و چراغ قرار دادن خانواده هاي شهدا براي مردم و غنيمت شمردن فرهنگ ايثار و شهادت از سوي مردم را نعمت الهي در حق ملت ايران دانست.
حجت الاسلام صديقي با اشاره به استقبال گسترده مردم ولايي و انقلابي از يادواره شهدا ، حضور چشمگير و چند هزار نفري اقشار مختلف مردم بويژه جوانان در اين محفل نوراني را مايه خشنودي قلب امام زمان (عج) برشمرد و افزود: پيام اين حضور ، اعلان بيعت و تجديد ميثاق با شهداست.
وي اضافه كرد: جوانان آمده اند از شهدا بخواهند به آنان نظر كنند تا آينده سازان ايران اسلامي بتوانند پرچم رشادت ، پايمردي ، شهامت و شهادت را همچنان در اهتزاز نگه دارند و تسليم زورگويي ها و زياده خواهي هاي استكبار جهاني نشوند.
امام جمعه موقت تهران در ادامه با تبيين اهداف قيام و جهاد شهدا ، بيان كرد: همگان بايد بدانند كه شهدا براي اسلاميت ، استقلال و آزادي كشور و به اهتزاز در آوردن پرچم غدير و بيرق ولايت كه همانا پرچم حاكميت خدا ، حاكميت هيهات من الذلة ، عفت و حجاب بانوان و حاكميت دين در جامعه است ، از جان خود گذشتند.
وي با اشاره به اينكه مسئولان بايد خود را مديون شهدا و مدارس و دانشگاه ها را متعلق به شهدا بدانند ، از مدارس و دانشگاه ها به عنوان دو پايگاه مهم و اساسي براي ترويج و اقامه دين در جامعه ياد كرد.
حجت الاسلام صديقي ادامه داد: مدارس بايد به گونه اي باشد كه دختران در دبيرستان ها عفت ، خانه داري و مادر پاك شدن را بياموزند و دانشگاه ها نيز از سياست زدگي ، بدحجابي ، قبح و زشتي بدور باشند.
وي با بيان اينكه آحاد مردم بايد براي مسئولان حجت باشند ، افزود: مسئولان محكم و استوار بايستند ، ذره اي دلهره و هراس به خود راه ندهند و بدانند مردم همواره پشتيبان انقلاب و نظام بوده و در مسير شهدا و آرمان هاي اسلامي و انقلابي حركت مي كنند.
صديقي با تاكيد بر اينكه مسئولان همواره بايد خود را بدهكار و مديون شهدا و ايثارگري آنان بدانند ، خاطرنشان كرد: مسئولان و كارگزاران انقلاب و نظام همواره بايد بيانات مقام معظم رهبري را سرلوحه كار خود قرار دهند و خود را مديون شهدا بدانند و در راستاي اعتلاي دين از هيچ تلاشي فروگذار نكنند.
وي در ادامه با انتقاد از برخي خواص كه دانسته و يا ندانسته در مسير اهداف دشمن حركت مي كنند، اظهار داشت: من از كساني كه خط بندي هاي سياسي مي كنند و از خطوطي كه به آمريكا و انگليس تمايل دارند ؛ حمايت مي كنند، تعجب مي كنم، اين افراد سر سفره چه كسي هستند؟
حجت الاسلام صديقي عزت و اقتدار امروز كشور را مرهون ايثارگري رزمندگان اسلام و خون شهدا دانست و اضافه كرد: اگر شهدا در دوران دفاع مقدس با خون خود از اسلام، انقلاب و نظام دفاع نمي كردند امروز ملت ايران به عنوان يك ابر قدرت در كانون توجه همگان قرار نمي گرفت.
وي اظهار داشت: شهدا با خون خود اسلام و انقلاب را بيمه كردند و زمينه را فراهم آوردند تا امروز يك شخصيت روحاني و مبلغ ديني بيايد و به عنوان رئيس جمهوري مسئوليت قوه مجريه كشور را بر عهده بگيرد.
حجت الاسلام صديقي با بيان اينكه رئيس جمهوري بايد بداند مديون خون شهيدان است، خاطر نشان كرد: رئيس جمهوري نيامده است شعار بدهد بلكه آمده تا با تاسي به اسلام و قرآن و حركت در مسير ارزش هاي ناب اسلامي؛ دين مردم را حفظ كند.
وي در ادامه از مسئولان و كارگزاران انقلاب و نظام خواست دست از سياسي كاري بردارند و با سرلوحه قرار دادن خدمت صادقانه و خالصانه به مردم ، زمينه رشد و توسعه همه جانبه كشور را هموار كنند.
امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: مسئولان بايد در راستاي جلب اعتماد افراد متدين تلاش كنند؛ اعتماد آمريكا، نظام سلطه و ضد انقلاب كه گاهي دور اشخاص جمع مي شوند را نمي توان جلب كرد.
دومين يادواره سرداران و 206 شهيد سرافراز شهرستان رودان شامگاه يكشنبه 22 فروردين ماه 95 در استقبال گسترده و چند هزار نفري اقشار مختلف مردم در جوار بارگاه ملكوتي و كبريايي امامزاده شاه قطب الدين حيدر (ع) برگزار شد.
شهرستان رودان در دوران حماسه و دفاع ، بيش از 200 شهيد ، جانباز و آزاده سرفراز به اسلام و انقلاب تقديم كردند.
شهرستان رودان با بيش از 100 هزار نفر جمعيت در 90 كيلومتري شرق بندرعباس مركز استان هرمزگان واقع است.
معاون استاندارهرمزگان: ايرنا تاثير گذارترين رسانه كشور است
بندرعباس- ايرنا- معاون استاندار هرمزگان و فرماندار ويژه ميناب گفت: ايرنا بواسطه اشراف اطلاعاتي و توانايي پوشش اخبار و رويدادهاي مهم در داخل و خارج كشور تاثيرگذارترين رسانه كشور نزد مردم و مسئولان است.
عليرضا پاكدامن دوشنبه در بازديد از ايرنا هرمزگان افزود: خبرگزاري جمهوري اسلامي با توجه به سابقه طولاني، دقت، سرعت و انتشار به موقع اخبار توانسته جايگاه هميشگي خود را بين مخاطبان حفظ كند.
وي ادامه داد: در دو سال اخير كه به عنوان فرماندار ميناب اخبار را رصد مي كنم سوژه هاي خوبي از هرمزگان بويژه شرق استان و از جمله شهرستان ميناب گردآوري و منعكس شده كه قابل تحسين است.
فرماندار ميناب در بخش ديگري از سخنان خود گفت: براي ميناب كارهاي بزرگي انجام و برنامه ريزي شده كه مي توان به برنامه احياي بندرهاي تياب، كرگان و كلاهي در سواحل اين شهرستان اشاره كرد.
وي خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه اين شهرستان از گذشته داراي فرودگاه بوده، برنامه ريزي هاي لازم براي بهره برداري از آن در سال جاري از مدت ها قبل آغاز شده است.
پاكدامن ادامه داد: فرودگاه ميناب مدت ها در اختيار ستاد اجرايي فرمان امام (ره) قرار داشت كه در حال آماده سازي آن هستيم.
وي ادامه داد: سعي داريم هرچه سريعتر سالن پروازي و برج مراقبت فرودگاه ميناب را آماده كرده تا اين فرودگاه كه در گذشته متروكه شده بود، رونق يابد.
فرماندار ميناب گفت: سرريز جمعيت متقاضي پروازهاي هوايي بندرعباس مي توانند در آينده از فرودگاه ميناب استفاده كنند و فاصله اين فرودگاه با بندرعباس كه حدود 80 كيلومتر و بصورت دوبانده و استاندارد است را طي كنند.
به گفته پاكدامن، اشتغال مردم شهرستان مساله اي با اهميتي است كه براي اين منظور نيز اقدام هايي از جمله آغاز عمليات اجرايي فولاد آناميس ميناب انجام شده كه بهره برداري از آن مي تواند افراد بيكار فراواني را داراي شغل كند.
وي ابراز داشت: امسال قول دريافت آب براي كاشت صيفي جات در دشت شمالي شهر ميناب از سد شميل و نيان نيز گرفته شد كه اين موضوع خبر خوبي براي كشاورزان منطقه ياد شده محسوب مي شود.
معاون استاندار هرمزگان با اشاره به فروچاله هاي ايجاد شده براثر برداشت بي رويه آب هاي زيرزميني، بيان كرد: كارهاي پژوهشي براي بررسي وضعيت زمين در اين شهرستان آغاز و چندين چاه تحقيقاتي حفر شده است.
وي ابراز داشت: همچنين برداشت آب از 11 چاه آبي كه در بستر رودخانه ميناب حفر شده اند متوقف شده تا دشت ميناب بيشتر آسيب نبيند.
پاكدامن اضافه كرد: اين شهرستان در بخش گردشگري نيز جاذبه هاي فراواني دارد به گونه اي كه در نوروز سال جاري 80 هزار نفر از بندر تياب كه داراي جنگل هاي حراست بازديد كردند.
رئيس ايرناي مركز هرمزگان نيز در اين ديدار گفت: خصلت مسئولان در جنوب كشور انجام كار فراوان با اطلاع رساني كم است.
خليل تنيده ابراز داشت: مسئولان و دستگاه هاي اجرايي مي توانند از وجود رسانه ها براي اطلاع رساني به موقع و سريع استفاده كنند كه اين كار از ميزان مراجعه حضوري مردم و مشكل هاي آنان مي كاهد.
وي خاطرنشان كرد: علاوه براين موضوع خبرنگاران بهترين مشاوران براي دستگاه هاي اجرايي و مديران محسوب مي شوند كه داراي داده هاي به روز هستند.
رئيس ايرنا هرمزگان ابراز داشت: خبرگزاري جمهوري اسلامي كه كار خود را از سال 1313 آغاز كرده و مي توان گفت وظيفه اطلاع رساني خود را به خوبي انجام رسانده است.
تنيده اضافه كرد: اين خبرگزاري داراي حدود 60 مركز و دفتر داخلي و نزديك به 35 تا 40 دفتر خارجي است و اخبار را به صورت ويژه و عادي منتشر مي كند.
در استان هرمزگان علاوه بر بندرعباس مركز استان هرمزگان، دو دفتر خبري در جزاير كيش و قشم وجود دارد و از ظرفيت خبرنگاران حرفه اي و شبكه خبرنگاران آزاد بهره مي گيرد.
شهرستان ميناب با بيش از 300 هزار نفر جمعيت بعد از بندرعباس به عنوان دومين شهرستان هرمزگان بوده كه بواسطه داشتن دو قطب مهم كشاورزي ميناب و بخش هشتبندي ، همچنين داراي سه بندر كلاهي، كرگان و تياب از اهميت زيادي در زمينه صادرات و واردات كالا برخوردار بوده و در 80 كيلومتري شرق اين استان قرار دارد.
*سه شنبه/ رئيس ثبت احوال كشور:20 ميليون كارت ملي هوشمند امسال صادر مي شود
رئيس سازمان ثبت احوال گفت: براساس برنامه، امسال حدود 20 ميليون كارت ملي هوشمند صادر و پيش بيني مي شود تا سه سال آينده همه ايرانيان كارت ملي هوشمند داشته باشند.
سيد عليرضا آوايي روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در بندرعباس افزود: سال گذشته نيز براي صدور هفت ميليون كارت ملي هوشمند برنامه ريزي شده بود كه هفت ميليون و 200هزار كارت ملي هوشنمد صادر شد.
وي در پاسخ به پرسش ايرنا درباره ثبت آمار مهاجرت توسط ثبت احوال اظهار داشت: هر چند در اختيار داشتن آمار دقيق ايرانيان مهاجر ضروري است اما هم اكنون درباره تعداد ايرانيان در ديگر كشورها اختلاف نظر وجود دارد.
آوايي تاكيد كرد: سازمان ثبت احوال امسال برنامه ريزي هايي براي شروع سرشماري ايرانيان خارج از كشور و پراكندگي آنها دارد.
رئيس ثبت احوال؛ ثبت نشاني همه ايرانيان داخل كشور را نيز يكي ديگر از نيازهاي ضروري دانست كه بايد مورد توجه بيشتر قرار گيرد.
آوايي ثبت احوال هرمزگان را از استان هاي موفق در بين ادارات ثبت احوال سراسر كشور معرفي و اضافه كرد: در آخرين مرحله از ارزيابي شاخص ها، اين استان از نظر مديريتي در رده 'بسيار خوب ' شناخته شده است
*چهارشنبه /استاندار هرمزگان خبر داد:
سهميه فروش سوخت به ساحل نشينان هرمزگاني با هدف جلوگيري از قاچاق
استاندار هرمزگان از تصويب و اختصاص سهميه فروش سوخت به ساحل نشينان اين استان در ستاد مبارزه با قاچاق سوخت كشور خبر داد.
جاسم جادري در ديدار با نماينده ولي فقيه در هرمزگان اظهار كرد: بر اين اساس مازاد سوخت در اختيار شركت هاي تعاوني همچون مرزنشينان قرار خواهد گرفت كه درآمد حاصل از فروش رسمي و قانوني سوخت را در اختيار روستانشينان مناطق ساحلي هرمزگان قرار خواهند داد كه اين كار از قاچاق سوخت جلوگيري خواهد كرد.
وي با اشاره به برنامه هاي دولت براي سال 95 ، گفت: در ابتداي سال همايش تبيين اقتصاد مقاومتي با حضور معاون اول رئيس جمهوري، وزرا و استانداران سراسر كشور برگزار و در اين راستا ستادها و قرارگاه هاي اقتصاد مقاومتي به رياست استانداران در تمامي استان ها تشكيل شده است.
استاندار هرمزگان تصريح كرد: دولت اقتصاد مقاومتي را در بودجه سال 95 و همچنين برنامه ششم توسعه به عنوان محور قرار داده است.
وي به برخي برنامه هاي مهم در هرمزگان اشاره كرد و افزود: دومين همايش سرمايه گذاري هرمزگان روز 30 فروردين ماه با هدف معرفي فرصت ها و ظرفيت هاي سرمايه گذاري استان برگزار مي شود.
جادري خاطرنشان كرد: همچنين با تلاش هاي صورت گرفته استان هرمزگان به عنوان مركز و دبيرخانه دائمي برنامه هاي دهم ارديبهشت روز ملي خليج فارس انتخاب شده كه اين جشنواره نيز در استان برگزار خواهد شد.
مدير دفتر اقتصادي كنسولگري عمان در هرمزگان :
پس از لغو تحريم ها فصل تازه اي از توسعه روابط ايران و عمان آغاز شده است
مدير دفتر اقتصادي كنسولگري كشور عمان در هرمزگان گفت: پس از لغو تحريم ها فصل تازه اي از توسعه روابط ايران و عمان آغاز شده است.
عماد بن خميس الشكيبي در نشست با مدير اداره بنادر و دريانوردي بندرلنگه اظهار داشت: كشور چين با سرمايه گذاري در بخش دريايي اقدام به راه اندازي مسير دريايي صنعتي از ايران كرده و عمان نيز در اين زمينه با ايران همكاري مي كند.
وي توسعه مناسبات تجاري در تمام زمينه ها بويژه در بخش صادرات مواد معدني از بندرلنگه به بنادر عمان را خواستار شد.
مدير اداره بنادر و دريانوردي بندرلنگه نيز در اين ديدار از آمادگي مديريت اين بندر براي خدمات دهي مناسب و حمل و نقل كالاهاي درخواستي بازرگانان عماني خبر داد.
محمود صابري بيان داشت: بندرلنگه از ديرباز با كشورهاي حوزه خليج فارس مراودات دريايي داشته و با توجه به نزديكي به صنايع انرژي جنوب كشور، ظرفيت خوبي براي افزايش همكاري ها وجود دارد.
وي با بيان اينكه در بخش هاي بنگاه هاي اقتصادي، دو كشور مشتركات فراواني دارند، ابراز اميدواري كرد: تعاملات تجاري بين دو كشور در زمينه حمل و نقل دريايي افزايش يابد.
بندر لنگه به عنوان اصلي ترين بندر غرب هرمزگان افزون بر ترانزيت كالا، فعاليت هاي صادراتي، وارداتي و كاپوتاژ را نيز پشتيباني مي كند.
موقعيت جغرافيايي و ترابري دريايي بندرلنگه آن را به بهترين پايانه ي لجستيكي براي جزاير ايراني حوزه ي خليج فارس(سيري، لاوان، كيش، هندورابي، تنب بزرگ و كوچك و ابوموسي) تبديل كرده است.
داشتن حداقل فاصله دريايي با اميرنشين هاي امارات متحده عربي از جمله بنادر دبي و شارجه، از ديگر مزيت ها و ويژگي هاي بندرلنگه است .
بندرلنگه در 240 كيلومتري غرب بندرعباس مركز استان هرمزگان واقع شده است.
كشور عمان روابط سياسي خوبي با ايران دارد و بازار كشور عمان از جمله بازارهاي هدف تجار هرمزگاني است كه فاصله نزديك و كاهش هزينه هاي حمل و نقل، اشتراكات فرهنگي و مذهبي، علاقمندي مردم عمان به توليدات ايران، تجربه موفق بازرگانان هرمزگان در كشور عمان ، اهميت حضور تجار اين استان در بازار عمان را بيشتر كرده است.
كشور عمان با برخورداري از 94.8 توليد ناخالص ملي، نرخ تورم 1.6 و 10 ميليارد دلار بدهي خارجي گزينه خوبي براي انجام مبادلات تجاري با كشور ايران است.
طبق آمار موجود در نيمه نخست سال 94 ارزش صادرات به كشور عمان 172 ميليون دلار بوده و ارزش واردات اين كشور43 ميليون دلار گزارش شده كه نشان دهنده موازنه مثبت تجاري با كشور عمان است.
*پنجشنبه/60هزارميليارد ريال در نيروگاههاي برق هرمزگان سرمايه گذاري مي شود
استاندار هرمزگان از سرمايه گذاري 60 هزار ميليارد ريالي شركت مادر تخصصي نيروگاه هاي حرارتي برق كشور درنيروگاههاي استان خبر داد.
جاسم جادري در حاشيه ديدار با مديرعامل شركت مادر تخصصي نيروگاه هاي حرارتي برق كشور اظهار داشت: بااين ميزان سرمايه گذاري ، توليد برق در استان به وضعيت بسيار مطلوبي خواهد رسيد.
وي افزود: با مشاركت شركت مادر تخصصي نيروگاه هاي حرارتي برق كشور نيروگاه برق پنج هزار مگاواتي در كنار نيروگاه فعلي برق بندرعباس احداث مي شود.
جادري تصريح كرد: برنامه ريزي خوبي براي احداث نيروگاه برق هزار و 400 مگاواتي در بندركوهستك شهرستان سيريك نيز صورت گرفته و با راه اندازي اين نيروگاه ها ميزان توليد برق در هرمزگان افزايش چشمگيري خواهد يافت
*جمعه /استاندارهرمزگان:شهرستان پارسيان مستعد سرمايه ‌گذاري هاي بزرگ است
استاندار هرمزگان گفت: پارسيان مستعد سرمايه ‌گذاري هاي بزرگ است وبايستي از صنايع انرژي بر اين شهرستان درجهت رفع معضل بيكاري استفاده شود.
جاسم جادري در نشست شوراي اداري پارسيان افزود: اين شهرستان زمينه براي اجراي طرحهاي بزرگ و اشتغالزا دارد و دولت ازاين طرح ها حمايت دولت مي كند.
وي در ادامه توجه به اقتصاد مقاومتي را راه برون رفت از مشكلات و نسخه شفا بخش اقتصاد كشور دانست واظهار داشت: سال گذشته با توليد هشت ميليون و 100 هزار تن گندم در كشور بخش عمده‌اي از نياز داخل به اين محصول تأمين شد و اندك واردات مربوط به قراردادهاي گذشته بوده كه اگر اين ميزان توليد به مرز 9 تا 10 ميليون تن برسد مي‌توان گفت تمام نياز گندم كشور را در داخل توليد كرده‌ايم.
استاندار هرمزگان، مردمي بودن اقتصاد مقاومتي را يكي از دلايل گرايش به اين نوع اقتصاد دانست و تصريح كرد: بايد با استفاده از امكانات داخلي تمامي نيازهاي كشور را در داخل تأمين كنيم.
جادري، تلاش علماي شيعه و اهل سنت در حفظ وحدت را ستودني دانست و اظهارداشت: وحدت نقطه قوت استان هرمزگان است كه با وجود تنوع مذاهب همه در كمال صلح و آرامش زير پرچم نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران زندگي مي‌كنند و كسي نمي‌تواند كوچكترين خدشه‌اي به اين اتحاد بزند.
وي با اشاره به برگزاري دور دوم انتخابات مجلس شوراي اسلامي در روز دهم ارديبهشت در حوزه انتخابيه غرب هرمزگان، اظهار كرد: به فرماندار و مجريان انتخابات تأكيد شده كه سلامت انتخابات را در مرحله اول كار خود ببينند و مشاركت حداكثري نيز مورد توجه قرار گيرد.
استاندار هرمزگان با تاكيد بر اينكه سخن امام راحل مبني بر اينكه ميزان رأي ملت است، ملاك عمل مجريان انتخابات است، افزود: ما به رأي مردم احترام مي‌گذاريم و از اول انقلاب تا كنون همان گونه كه امام راحل فرمودند ميزان رأي ملت بوده است.
جادري در ادامه توجه به اقتصاد مقاومتي را راه برون رفت از مشكلات و نسخه شفا بخش اقتصاد كشور دانست و بيان داشت: سال گذشته با توليد هشت ميليون و 100 هزار تن گندم در كشور بخش عمده‌اي از نياز داخل به اين محصول تأمين شد و اندك واردات مربوط به قراردادهاي گذشته بوده است كه اگر اين ميزان توليد به مرز 9 تا 10 ميليون تن برسد مي‌توان گفت تمام نياز گندم كشور را در داخل توليد كرده‌ايم.
استاندار هرمزگان در سفر به پارسيان از منطقه ويژه صنايع انرژي اين شهرستان و همچنين ساختمان جديد فرمانداري پارسيان بازديد كرد.
7195/6048

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «از هماهنگي درخصوص مراسم اعتكاف تا بحث داغ سرمايه گذاري ها در هرمزگان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1818) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا