بارش های اخیر كمبود بارندگی در چهارمحال و بختیاری را جبران نكرد

مهرداد قطره سامانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حالی كه با احتساب بارندگی های اخیر در استان میانگین بارندگی به 475 میلی متر رسیده است اما كمبود بارش ها در استان كماكان ادامه دارد.
وی ادامه داد : میانگین بارندگی استان در سال زراعی جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته با كاهش 18 درصدی و در مقایسه با میانگین بلندمدت دوره مشابه با كاهش 14 درصدی مواجه است.
قطره سامانی با بیان اینكه چهارمحال و بختیاری هم اكنون جزو هفت استان خشك كشور قرار گرفته است، گفت: در حالی كه بارشهایی طی 20 روز آینده برای استان پیش بینی می شود اما قابل توجه نخواهد بود واین میزان بارندگی همچنان استان را در آستانه ورود به نهمین سال پیاپی خشكسالی قرار داده است.
مدیركل هواشناسی چهارمحال و بختیاری از وقوع رگبارهای پراكنده برای روز دوشنبه در استان خبر داد و افزود: همچنین در دهه دوم اردیبهشت ماه نیز شاهد بارش های رگباری در استان خواهیم بود.
قطره سامانی با اشاره به بارش 12 سانتی متری برف در ایستگاه كوهرنگ در روز گذشته، خاطرنشان كرد: هم اكنون ارتفاع برف در این شهرستان پنج سانتی متر گزارش شده است.
به گزارش ایرنا، با توجه به اینكه چهارمحال و بختیاری سرچشمه دو رودخانه كارون و زاینده رود و بخشی از رودخانه دز است، كاهش بارش ها در این استان، استان های اصفهان و خوزستان را به طور مستقیم با چالش در تامین آب مواجه می كند.
7363/2097 /1484

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بارش های اخیر كمبود بارندگی در چهارمحال و بختیاری را جبران نكرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1819) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا