مجلس نمایندگان عراق جلسه خود را تا اطلاع ثانوی به تاخیر انداخت

به گزارش پایگاه خبری السومریة نیوز،این منبع افزود: جلسه مجلس كه الجبوری خواستار تشكیل آن بود تا اطلاع ثانوی به تاخیر افتاد.
عماد الخفاجی سخنگوی رئیس مجلس نمایندگان عراق پیش از این گفته بود علت تاخیر در برگزاری جلسه امروز مجلس نمایندگان كه هنوز تایید نشده است. اخبار غیر رسمی در خصوص مسائل امنیتی وتهدید سلامت نمایندگان عنوان شده است.
دفتر سلیم الجبوری رئیس مجلس عراق امروز شنبه علت تاخیر در برگزاری جلسه امروز مجلس تا اطلاع ثانوی را تهدید امنیتی ساختمان مجلس ،نمایندگان وكارمندان آن اعلام كرد.
دفتر الجبوری با صدور بیانیه ای اعلام كرد ریاست مجلس با اعلام تاخیر در برگزاری جلسه امروز به وقت دیگر ،علت آن را شك نیروهای امنیتی واطلاعاتی به امنیت ساختمان وبرای حفظ جان نمایندگان وكارمندان آن اعلام كرد.
یك منبع مجلس عراق از احتمال برگزاری جلسه امروز در دوشنبه آینده خبر داد.
نمایندگان اعتصابی پارلمان عراق قرار بود امروز شنبه براساس اعلام قبلی خود رئیس و دو معاون و اعضای هیات رئیسه را انتخاب كنند، درحالی كه بحث و جدل ها همچنان ادامه دارد و مخالفان معتقدند كه اقدام نمایندگان اعتصابی در روز پنجشنبه در خلع رئیس و اعضای هیات رئیسه قانونی نبوده است.
تحصن كنندگان گفته اند كه از مجموع 325 نماینده پارلمان 172 نفر به بركناری سلیم الجبوری و اعضای هیات رئیسه رای داده اند، حال آنكه مخالفان اعتقاد دارند كه تعداد نمایندگانی كه روز پنجشنبه به عزل رئیس و اعضای هیات رئیسه رای داده اند بیشتر از 131 نفر نبوده است.
خاورم** 1453**1566

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مجلس نمایندگان عراق جلسه خود را تا اطلاع ثانوی به تاخیر انداخت» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1896) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا