براثر بارندگي و ريزش كوه راه ارتباطي 20 روستاي جوانرود بسته شد

آرش لهوني روز شنبه به خبرنگار ايرنا افزود: بر اثر بارندگي هاي اخير و ريزش كوه 15 مورد انسداد راه هاي روستايي در سطح شهرستان داشتيم كه با تلاش شبانه روزي اكيب هاي راهداري بازگشايي شد و تنها يك مورد انسداد در مسير جوانرود به باني لوان داريم كه تلاش براي بازگشايي اين مسير ادامه دارد.
وي در بازديد از روستاهاي بخش كلاشي افزود: پس از بسته شدن مسير عوامل راهداري و امكانات شهرستان براي بازگشايي مسيرهاي بسته شده بسيج شده است.
وي اظهار داشت: به علت توپوگرافي و سستي تراش هاي بالادستي و شرايط طبيعي منطقه اين امكانات پاسخگو نمي باشد و ضرورت دارد امكاناتي از استان براي نگهداري راهها به شهرستان جوانرود اعزام شود.
رئيس اداره راه و شهرسازي شهرستان جوانرود نيز گفت: تلاش براي بازگشايي مسير جوانرود به باني لوان ادامه دارد.
كاوان عليمردادي افزود: دو دستگاه بولدرزر، يك دستگاه بيل مكانيكي و 15 نفر نيروي راهداري براي بازگشايي اين مسير در تلاش هستند.
وي اظهار داشت: بارش هاي اخير حدود 40 ميليارد ريال به زيرساخت هاي راه در شهرستان جوانرود خسارات وارد كرده است.
شهرستان جوانرود 331 كيلومتر راه اصلي و فرعي دارد.
جوانرود با 73 هزار نفر جمعيت در 79 كيلومتري شمال غرب كرمانشاه واقع شده است.
براساس اعلام اداره كل هواشناسي استان كرمانشاه از ابتداي سال زراعي تاكنون ميزان بارش ها در استان كرمانشاه به 685 ميليمتر رسيده كه در مقاسيه با ميانگين بلند مدت 73 درصد و در مشابه سال قبل 118 درصد رشد دارد.
8066/7453

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «براثر بارندگي و ريزش كوه راه ارتباطي 20 روستاي جوانرود بسته شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1917) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا