استانداربوشهر:تقویت بنیه علمی دانش آموزان استان اولویت مهم ماست

به گزارش ایرنا، مصطفی سالاری روز شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: با تدوین برنامه جامعی دراین زمینه از همه امكانات موجود در استان استفاده می شود.
وی اضافه كرد: با توجه به اهمیت برنامه تقویت بنیه علمی دانش آموزان طراحی مقدمات، پیش نیازها، ایجاد انگیزه و تعریف مشوق های لازم ضروری است.
سالاری گفت: دراجرای این طرح توجه به همه دانش‎‏آموزان شهری و روستایی كه تمایل به شركت در كلاسهای تقویتی كنكور دارند، بویژه دانش آموزان مناطق دور دست ضروری است.
وی اظهاركرد: همچنین استفاده از ظرفیت آموزشگاهها و موسسه های علمی آزاد در اجرای این طرح مورد توجه جدی قرار گیرد.
استاندار بوشهر افزود: دربرگزاری كنكور آزمایشی در طول سال تحصیلی صدا و سیمای مركز بوشهر نیز برنامه‏ تلویزیونی باعنوان مسابقه علمی، دانش‏آموزان برتر تهیه كند.
وی یادآور شد: دانش‎آموزان استان كه در كنكورهای آزمایشی و سراسری موفق به كسب رتبه برتر و امتیاز بالا می شوند مورد تشویق قرار می‎گیرند.
استاندار بوشهر گفت: با توجه به درآمد زایی مجموعه شهرداریها و دهیاریها دراین استان، در قالب طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان باید ضوابطی در استان فراهم شود تا برای ایجاد انگیزه بیشتر در بین دانش آموزان، معلمان و مدیران بتوانند مشاركت داشته باشند.
سالاری افزود: با رقابتی كردن فضای آموزش با مشاركت مردمی دراین استان و تشویق معلمان و دانش آموزان كیفیت آموزش ارتقا می یابد.
وی در باره احداث زمین چمن مصنوعی مدارس بیان كرد: در اجرای این سیاست ضمن توجه به اصل صرفه جویی نباید همه فضای مدرسه به ورزش اختصاص داده شود.
استاندار بوشهر همچنین بر ضرورت سطح بندی و توجه به عدالت در توزیع امكانات در سطح مدرسه های این استان تاكید كرد.
مدیركل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: مرحله نخست حق الزحمه معلمان كلاسهای كنكور در این استان پرداخت شده و برگزاری كلاسها همچنان ادامه دارد و پس از آن نیز پایگاه انتخاب رشته در استان برپا می شود.
ناصر كرمی افزود: برنامه ریزی برای تقویت پایه علمی دانش آموزان استان بوشهر برای افزایش معدل آنان نیز انجام شده و علاوه بركلاسهای كنكور از مهرماه این كلاسها برای سوم متوسطه در استان برپا می شود.
وی اظهار كرد: 339كلاس درس دررشته ریاضی، تجربی، انسانی و فنی و حرفه ای با 39میلیارد و 800 میلیون ریال پبیش بینی شده است.
كرمی درباره تقویت سیستم اتوماسیون اداری آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: زیرساختهای لازم در این زیمنه فراهم شده و در زمان حاضر چهار منطقه آموزشی به اتوماسیون اداری متصل و تلاش می شود تا مهر ماه همه 18 منطقه به این سیستم متصل شوند.
وی در باره اولویت بندی برنامه های تربیت بدنی مدارس گفت: براساس برنامه ریزی برای 10 درصد مدرسه های استان كه در مقطع ابتدایی 21 مدرسه و متوسطه 34 مدرسه را شامل می شود با 18 میلیارد و 700 میلیون ریال اعتبار زمین چمن مصنوعی باید ایجاد شود.
كرمی در مورد كلاسهای هوشمند در استان اظهاركرد: در زمان حاضر 45 درصد مدرسه های استان از كلاسهای هوشمند برخوردار هستند و براساس برنامه ریزیها قرار است در سال تحصیلی جاری برای هوشمند كردن پنج درصد مدرسه های استان برنامه ریزی شود.
وی با اشاره به گرامیداشت هفته مقام معلم گفت: استان بوشهر 13هزار و 800 نفر فرهنگی در 18 منطقه آموزشی دارد كه از این مجموع سه هزار و 896 نفر در مقطع ابتدایی و سه هزار و 650 نفر در مقطع متوسطه و مابقی در هنرستانها و مدارس فنی و حرفه ای مشغول به كار هستند.
كرمی با بیان اینكه برنامه های هفته معلم امسال به صورت استانی اجرا می شود تصریح كرد: در سالجاری براساس شاخصهای تعیین شده 10 معلم به صورت استانی تقدیر می شوند.
وی گفت: همچنین از معلمان جوان بعنوان معلمان پژوهنده، پیشكسوتان فرهنگی، شاعران و مربیان بهداشت و تربیت بدنی نیز تقدیر خواهد شد.
6047/6043

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استانداربوشهر:تقویت بنیه علمی دانش آموزان استان اولویت مهم ماست» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1918) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا