فازدو شهرك صنعتي مرزن آباد چالوس آماده استقرار 45 واحد توليدي است

به گزارش خبرنگار ايرنا، كامران رهبر روز شنبه درجلسه كارگروه اشتغال شهرستان اظهار داشت: در اين فاز تاسيسات زيربنايي از جمله جاده، برق، آب و ايستگاه گاز سطح در 30 هكتار فراهم شده است.
وي تصريح كرد: تاكنون 45 سرمايه گذار در زمينه توليد روغن نباتي، صنايع سيمان و مواد غذايي و ساير موارد ديگر براي دريافت زمين در اين شهرك صنعتي ثبت نام كرده اند كه لزوم تشكيل كميته براي جذب و بررسي وضعيت سرمايه گذاران ضروري است.
رهبرخاطرنشان كرد: با توجه به شرايط پتانسيل منطقه و ترانزيت كالا در اين شهرك صنعتي، بيشتر به دنبال جذب صنايع كوچك هستيم كه 12 درصد قيمت زمين واگذاري به صورت نقد و مابقي اقساطي خواهد بود كه بعد از يكسال از واگذاري پرداخت آن آغاز خواهد شد.
مدير شهرك صنعتي مرزن اباد چالوس افزود: فاز يك شهرك داراي 44 واحد صنعتي است كه حدود 32 واحد صنعتي آن ماشين آلات نصب و آماده توليد در زمينه نساجي، سلولزي و الكترونيك هستند.
وي با اشاره به اهميت حمايت از توليدكنندگان براي حفظ و ارتقاي توليد گفت: اين 33 واحد صنعتي به دليل مشكلات نقدينگي و بانكي و از سوي ديگر افزايش هزينه ترانزيت كالا به دليل انتقال آن از جاده هراز با 20 درصد توان خود فعالند.
مدير شهرك صنعتي مرزآباد چالوس خاطرنشان كرد: در حال حاضر در فاز يك شهرك صنعتي 150 نفر مشغول كار هستند كه با توجه به شرايط با فعال شدن فاز 2 شهرك صنعتي براي بيش از يكهزار و 500 نفر اشتغالزايي خواهد شد.
رهبر اظهار داشت: شهرك صنعتي مرزن آباد با داشتن واحدهاي صنعتي كه بيشترين اجرا را به تعهدها داشته و آماده بودن زير ساخت ها و همچنين به لحاظ موقعيت مكاني از امتيازهاي خوبي برخوردار است.
معاون صنعت و معدن شهرستان چالوس نيز در اين جلسه گفت: هم اكنون 58 واحد صنعتي با اشتغالزايي 881 نفر در شهرستان مشغول فعاليت مي باشند.
علي رمضاني تصريح كرد: در بخش صنفي نيز پنج هزار واحد با اشتغالزايي 10 هزار نفر و در حوزه اشتغال خانگي نيز دو هزار قالي باف فعاليت دارند كه بيشترين مشكل آنها بيمه و دريافت تسهيلات مناسب است.
1295/ 1602/6097

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فازدو شهرك صنعتي مرزن آباد چالوس آماده استقرار 45 واحد توليدي است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1922) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا