رویش آلاله های سرخ و سفید در دشت کهن نیاسر اصفهان

استان‌ها > اصفهان - به گزارش ایرنا، رویش آلاله های سرخ و سفید در اواخر فروردین و همزمان با شکفتن گل های محمدی در گلستانها و در پهنه سبز دشت و دامان کوهستانهای نیاسر، کهن باغشهر ایران هرساله گردشگران بی شماری را به سوی خود فرا می خواند.

آلاله‌های نیاسر از خانواده شقایق ‌ها هستند، این گل‌ های زیبا با عمر كوتاه 20 روزه خود همه ساله از اواخر فروردین تا اواسط اردیبهشت ماه با رویش در ده‌ ها هكتار از دشت ها و اراضی شهر نیاسر هر بیننده ای خوش ذوقی را در شگفتی خلقت آفرینش به وجد می آورد.

همه ساله با فرا رسیدن بهار، پس از آن كه شكوفه‌ های بادام باغ شهر نیاسر را سفیدپوش می‌ كند، آلاله‌های نیاسر كه گل‌های خود رو و منحصر به فردی هستند، سر از خاك بیرون می زنند‌.

آلاله های سرخ و سفید در دیگر مناطق استان یافت نمی شود و تنها در این نقطه از استان رشد می كند.

معمولا آلاله‌های وحشی نیاسر در گونه‌ها و رنگ‌های سرخ، سفید و صورتی پررنگ در دشت‌ها و دامنه‌های كوه‌های این شهر یافت می شود.

شقایق های وحشی نوع دیگری از جاذبه‌های طبیعی نیاسر است كه در آستانه شكفتن گل محمدی در این خطه می روید، گل‌های آلاله نیاسر از گونه شقایق ‌ها هستند كه از طریق پیاز تكثیر می‌شوند و این گل‌ها كه از اواسط فروردین تا نیمه نخست اردیبهشت‌ ماه می‌رویند با طلوع آفتاب باز و پس از غروب خورشید بسته می‌شوند، گل آلاله نیاسر دارای چهار گلبرگ است كه گلبرگ آن یك در میان سفید و صورتی است.

سرپرست شهرداری نیاسر كاشان گفت: آلاله های سرخ و سفید تا اواسط اردیبهشت دشت ها و كوهستان های این شهر را رنگین می كند تا مسافران و گردشگران از تماشای آن بی بهره نباشند.

احمد امینی نیك افزود: برخی جاذبه های گردشگری نیاسر به علت اطلاع رسانی و تبلیغات نامناسب و ضعیف، كمتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: رویش گل های آلاله چهره ای رویایی به دشت های منطقه نیاسرمی دهد، گرچه این گلهای سفید و صورتی كه با طلوع آفتاب باز شده و با غروب بسته می شوند و عمر زیادی ندارند اما در این عمر كوتاه، پدید آورنده مناظر بسیار زیبایی می شوند.

سرپرست شهرداری كاشان همچنین یاد آور شد: بهره گیری از تجربیات موفق در تبلیغ و برگزاری جشنواره های گل و گلاب می تواند در شناساندن جاذبه رویش گل های آلاله موثر باشد.

چهارتاقی، غار رئیس و باغ تاریخی تالار، چشمه اسكندریه، مقسم آب درپای چشمه، كوشك، آبشار، حمام صفویه، آسیاب آبی، برج چاله ‌قاب دوره قاجاریه، مناظر و چشم‌اندازهای طبیعی از دیگر آثار تاریخی و دیدنی شهر سرسبز و تاریخی نیاسر به شمار می‌روند.

این شهر كه در فاصله 15 كیلومتری كاشان قرار دارد هر‌ سال و به ویژه در فصل بهار هنگام موسم گل‌چینی و گلاب‌گیری خیل عظیمی از گردشگران را به دامان خود می‌كشاند.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رویش آلاله های سرخ و سفید در دشت کهن نیاسر اصفهان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1932) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین