بارش های اخیر 25 میلیون متر مکعب به حجم سد زاینده رود افزود

استان‌ها > اصفهان - به گزارش ایرنا، معاون بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: بارندگی های اخیر باعث شد حجم آب پشت سد زاینده رود 25 میلیون متر مکعب افزایش یابد، اما این موضوع به معنای خروج از شرایط بحرانی کمبود آب و خشکسالی نیست.

علی بصیرپور اظهار کرد: : بارندگی های اخیر باعث شده كه آب ورودی سد زاینده رود، 100 متر مكعب بر ثانیه افزایش پیدا كند و به 160 متر مكعب بر ثانیه برسد.

وی ادامه داد: تا پیش از این میزان آب ذخیره شده در پشت سد 260 میلیون متر مكعب بود و بارندگی های اخیر این میزان را به 285 میلیون متر مكعب رساند.

بصیرپور تصریح كرد: این میزان آب ورودی به سد، تا حدی نگرانی ها را برای تامین آب كشاورزان شرق اصفهان را كاهش داد.

او ادامه داد: صرفه جویی در مصرف آب در تمام بخشهای شرب، صنعت، كشاورزی همچنان باید جزو الزامات باشد.

معاون بهره برداری شركت آب منطقه ای اصفهان، گل آلود بودن و همچنین وجود شاخ و برگ در سطح آب رودخانه را بدلیل وقوع سیلاب در پایین دست سد زاینده رود عنوان كرد و گفت: تا دو سه روز آینده آب زاینده رود شفاف خواهد شد.

حوضه زاینده رود از دو استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری تشكیل شده كه 93 درصد از مساحت و 98 درصد از جمعیت تحت پوشش این حوضه در استان اصفهان و 7 درصد از مساحت و 2 درصد از جمعیت تحت پوشش آن در استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

سهم حقابه كشاورزان شرق اصفهان از زاینده رود حدود 400 میلیون مترمكعب است.

آب رودخانه زاینده رود برای كشت كشاورزان شهرستان اصفهان هفدهم این ماه افزایش یافت و به محل سد آبشار در شرق اصفهان رسید تا با توزیع آن بین كشاورزان شرق اصفهان، كشت بهاره در این منطقه آغاز شود.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بارش های اخیر 25 میلیون متر مکعب به حجم سد زاینده رود افزود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1937) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین