دومین موزه عروسک‌های سنتی استان اصفهان در بادرود افتتاح شد

استان‌ها > اصفهان - به گزارش تسنیم، دبیر انجمن موزه‌داران اصفهان گفت: موزه عروسک‌های سنتی بادرود که شامل ۱۵۰ عروسک دست‌ساز سنتی منطقه بادرود است توسط مسئولان و دوستداران فرهنگی افتتاح شد.

عباس نکوئی با اشاره به افتتاح خانه عروسک‌های دست‌ساز اظهار داشت: موزه عروسک‌های سنتی بادرود که شامل 150 عروسک دست‌ساز سنتی منطقه بادرود است توسط مسئولان و دوستداران فرهنگی افتتاح شد.

وی افزود: این موزه دومین موزه عروسک‌های سنتی در استان اصفهان است و پیش از این کاشان نیز چنین موزه‌ای را افتتاح کرده بود.

دبیر انجمن موزه‌داران اصفهان گفت: این عروسک‌ها از موادی مانند، چوب، پارچه، کرک قالی و سایر موادی که با محیط زیست سازگاری دارد ساخته می‌شود که با عروسک‌های کاشان با توجه به اینکه هر 2 در حاشیه کویری هستند تفاوت خاصی ندارد.

وی بیان کرد: این عروسک‌ها توسط بانوان منطقه ساخته شده که شامل شخصیت‌هایی مانند دلاک، ماما، گروه‌های شادمانی، حکیم‌باشی، قالی باف کوزه‌گر و سایر حرفه‌هایی که در این منطقه کویری وجود داشته‌اند با شخصیت‌هایی که این حرفه را داشته‌اند.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دومین موزه عروسک‌های سنتی استان اصفهان در بادرود افتتاح شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1938) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین