37 هزار راس دام در فريدونشهر واكسينه شدند

دكتر اصلاني روز شنبه در گفت و گو با ايرنا آمار دام هاي سبك و سنگين در اين شهرستان را حدود 90 هزار راس اعلام كرد و افزود: در صورت تامين واكسن تب برفكي بقيه دام هاي فريدونشهر نيز تا مدت يك ماه آينده واكسيناسيون مي شوند.
وي بااشاره به اينكه تب برفكي در شهرستان فريدونشهر تنها در بين شماري از دام هاي دو خانواده دامدار مشاهده است، افزود: پس از آن، سريعا' نسبت به واكسناسيون ساير دام ها اقدام شد.
رئيس دامپزشكي شهرستان فريدونشهر اظهاركرد: بيماري تب برفكي در دام هاي سبك تلفات بيشتري را دارد اما بيشتر دام هاي سنگين درمان مي شوند.
دكتر اصلاني كمبود واكسن تب برفكي را از مشكلاتي بيان كرد كه بر سر واكسيناسيون دام ها وجود دارد، گفت: بيشتر دامداران اين شهرستان به اداره دانپزشكي مراجعه نموده اند و در انتظار تامين واكسن و تزريق آن به دام ها هستند.
وي با اشاره به اينكه بابت تزريق واكسن پولي از دامداران دريافت نمي شود و اين كار بصورت رايگان توسط دامپزشكي شهرستان انجام مي شود ، افزود: ولي دامداران بايد بهاي واكسن را پرداخت كنند.
رئيس اداره دامپزشكي فريدونشهر با اشاره به اينكه براي كنترل تب برفكي به دامداران توصيه شده دام هاي جديد خريداري نكنند افزود: با ورود دام هاي عشاير به منطقه در فصل كوچ، زمينه انتقال بيماري تب برفكي و احتمال شيوع آن در منطقه افزايش مي يابد كه در اين راستا بايد با همكاري اداره كل عشاير استان بايد تدابيري انديشيده شود.
وي درعين حال گفت: در صورت واكسينه شدن دام هاي بومي، امكان انتقال بيماري تب برفكي از دام هاي مهاجر كمتر مي شود.
شهرستان فريدونشهر با وسعت 223 هزار هكتار داراي دو شهر و 104 روستا مي باشد.
شهرستان فريدونشهر در 180 كيلومتري غرب اصفهان قرار دارد.
ر/ 7137/ 2093

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «37 هزار راس دام در فريدونشهر واكسينه شدند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1945) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا