در مراسم سال نو تايلند حدود 260 نفر كشته شدند

به گزارش ايرنا، سازمان پيشگيري از بلايا و مركز ايمني جاده اي تايلند روز شنبه اعلام كرد كه در اين چهار روز دو هزار و 216 تصادف رخ داده است كه در مقايسه با سال گذشته 27.7 درصد افزايش داشته و در مجموع دو هزار و 378 نفر نيز زخمي شده اند.
تنها در روز پنجشنبه هفته گذشته 555 تصادف در تايلند رخ داد كه بر اثر آن 610 نفر زخمي و 78 نفر نيز جان خود را از دست دادند.
تعطيلات هفت روزه جشن سال نو تايلند (سونگكران) از 11 آوزيل آغاز و تا 17 آوريل (23 تا 29 فروردين) ادامه دارد.
به نوشته تارنماي بانكوك پست، مصرف مشروبات الكلي عامل 39.8 درصد از تصادفات بوده است، تخلفي كه يكي از مجازات هاي آن در صورت تصويب در تايلند فعاليت راننده متخلف در سردخانه و كنار مرده ها است.
سرعت غيرمجاز نيز عامل 32.1 درصد از اصلي ترين دلايل وقوع حوادث جاده اي تعطيلات سال نو در تايلند عنوان شده است.
دولت تايلند پيش از اين در طرحي اعلام كرد افرادي كه مشروبات الكلي مصرف و رانندگي كنند و يا قوانين راهنمايي و رانندگي را نقض كنند، به عنوان جريمه بايد در سردخانه بيمارستان ها و كار كرده و به جابجايي مرده ها اقدام كنند.
بيشترين تعداد كشته شدگان اين تعطيلات مربوط به شهر بانكوك پايتخت تايلند بوده است كه 14 نفر جان خود را از دست داده اند.
جاده هاي تايلند يكي از مرگبارترين جاده هاي آسيا است كه مرگ وميرهاي ناشي از رانندگي در آن، تايلند را در صدر تلفات جاده اي آسيا و دوم جهان قرار داده است.
آساق**241**1611

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «در مراسم سال نو تايلند حدود 260 نفر كشته شدند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1946) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا