بارندگي در روستاهاي خراسان رضوي خسارت به بارآورد

حجت علي شايانفر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: بر اثر بارندگي هاي مزبور شبكه آبرساني دهستان آبروان بخش رضويه مشهد خسارت ديد و آب شرب 12 روستا قطع شد و بخش هايي از راه ارتباطي منطقه نيز دچار خسارت شد.
وي اظهار كرد: 20 واحد مسكوني در شهر سلطان آباد شهرستان خوشاب نيز دچار آب افتادگي شد و جاده هاي روستايي و زمين هاي كشاورزي اين منطقه خسارت ديد.
وي گفت: بارندگي در منطقه كلات و قوچان بيشترين شدت را داشته و مشكلات و خساراتي به بارآورده كه هنوز گزارش دقيق آن دريافت نشده است.
شايانفر افزود: در شهرستان درگز هم بر اثر جاري شدن سيل در روستاهاي شمسي خان، خادمانلو و دو آبي 15 واحد مسكوني خسارت ديده و حدود 10 راس دام نيز تلف شده است.
وي همچنين از مسدود شدن جاده اصلي مشهد – سرخس در حدفاصل گنبدلي تا منطقه ويژه اقتصادي سرخس به دليل طغيان رودخانه و جاري شدن سيل خبر داد و گفت: عوامل راهداري هم اكنون در حال بازگشايي مسير هستند.
وي اظهار كرد: گزارش هاي بسياري از آب گرفتگي معابر و منازل، گير افتادن خودرو ها در آب، سقوط درخت و خسارت به جاده ها، پل ها و تاسيسات شهري و بخش كشاورزي نيز دريافت شده است.
مديركل دفتر مديريت بحران استانداري خراسان رضوي افزود: بارندگي در شهر مشهد نيز در مجموع 63 مورد آبگرفتگي معابر، 42 مورد آبگرفتگي منازل و 30 مورد سقوط درخت در پي داشته است.
وي گفت: تاكنون تلفات جاني در اين زمينه گزارش نشده است.
وي اظهار كرد: به پيش بيني هواشناسي اين استان فعاليت سامانه بارش زا همچنان ادامه دارد و شدت بارندگي عصر شنبه و امشب بيشتر خواهد بود.
وي از مردم خواست مراقبت لازم را داشته باشند و از اتراق در مسير رودخانه و حاشيه جاده ها خودداري كرده و به توصيه هاي دستگاه هاي عملياتي توجه كنند.
براساس اعلام اداره كل هواشناسي خراسان رضوي بيشترين بارندگي اين استان طي 24 ساعت گذشته مربوط به سرخس با 28 ميليمتر و قوچان با 25 ميليمتر بوده است.
بارندگي در مشهد نيز طي اين مدت در ايستگاه هاي مختلف از 9 تا 23 ميليمتر گزارش شده است.
1906 / 6053

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بارندگي در روستاهاي خراسان رضوي خسارت به بارآورد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1949) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا