خسارت بيش از 30 ميليارد ريالي به ابنيه هاي فني و مزارع گيلانغرب

كرم محمدي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهارداشت: از مجموع خسارت هاي وارد آمده 10 ميليارد و 200 ميليون ريال مربوط به بخش كشاورزي و 20 ميليارد ريال نيز در بخش ابنيه هاي فني است.
وي بيان كرد: در جريان سيلاب هاي اخير و بارش تگرگ 700 هكتار از اراضي سطح زيركشت گندم و 50 هكتار از باغ ها به ويژه تاكستان دهستان هاي ويژه نان، حومه و ديره از توابع گيلانغرب دچار خسارت شد.
وي اضافه كرد كه سيلاب هاي اخير و همچنين بارش تگرگ شديد به اراضي سطح زيركشت گندم و باغ ها به ويژه تاكستان هاي گيلانغرب نيز خسارت جدي وارد كرده است.
فرماندار گيلانغرب ادامه داد: سيلاب هاي اخير به 23 دهنه پل در محورهاي ارتباطي دهستان هاي ويژنان، حيدريه و گلين 30 تا 70 درصد خسارت وارد كرد و همچنين 100 كيلومتر از شانه خاكي راهها در مناطق سومار و ديره از توابع گيلانغرب به علت آبگرفتگي و سيلاب دچار خسارت جدي شد.
محمدي گفت: به علت شدت وزش باد و همچنين وقوع سيلاب در روزهاي اخير دهها تابلوي راهنمايي و رانندگي و ديوار حايل برخي از پل ها تخريب شده است.
اين مقام مسئول افزود: با استفاده از هفت دستگاه ماشين آلات سنگين راهداري و بكارگيري 35 نفر نيروي انساني عمليات ساماندهي نقاط آسيب ديده ، مسير سيلاب ها و تثبيت بستر و كنترل فرسايش زمين آغاز شد و به سرعت در حال انجام است.
شهرستان گيلانغرب داراي 500 كيلومتر راه اصلي و فرعي است و با دو هزار و 585 كيلومتر مربع وسعت دومين شهرستان وسيع استان كرمانشاه محسوب مي شود.
گيلانغرب در غرب استان كرمانشاه بيش از 72 هزار نفر جمعيت دارد.
7079/7398/8066/1042

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خسارت بيش از 30 ميليارد ريالي به ابنيه هاي فني و مزارع گيلانغرب» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1951) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا