ايران و دانمارك در زمينه هاي آموزشي همكاري مي كنند

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگي ايرنا به نقل از روابط عمومي پژوهشگاه ميراث فرهنگي و گردشگري ، در نشست سيد محمد بهشتي با پروفسور جنسون و پرفسور ماير از ايكوم در محل سفارت جمهوري اسلامي ايران در دانمارك، رئيس پژوهشگاه ميراث فرهنگي و گردشگري آمادگي ايران را براي همكاري در زمينه هاي آموزشي و پژوهشي اعلام كرد.
هيأت اعزامي از پژوهشگاه ميراث فرهنگي و گردشگري در ادامه سفر خود از مدرسه ايراني سفارت جمهوري اسلامي در دانمارك بازديد كرد كه در اين بازديد كودكان و نوجوانان ايراني نخست به اجراي برنامه هاي ادبي و هنري پرداختند .
در اين ديدار بهشتي در سخناني به اهميت ميراث فرهنگي و انتقال آن به نسل جديد در خارج از كشور اشاره كرد .
خانواده ايرانيان مقيم دانمارك نيز در ادامه اين ديدار به طرح سوالات خود در زمينه انتقال ارزش هاي ميراث فرهنگي ايران پرداختند .
درادامه اين سفر كه پنجشنبه گذشته پايان يافت رئيس پژوهشگاه ميراث فرهنگي و گردشگري به اتفاق هيأت همراه از مجموعه ديويد كه در آن آثار تاريخي هنري و فرهنگي جهان اسلام و ايران به نمايش درآمده است ، بازديد كرد .
اين هيات همچنين در طول سفر خود از موزه تاريخ طبيعي كپنهاگ بازديد و علاوه بر گفت و‌گو در زمينه همكاري هاي علمي، از نزديك با بخش ها و آزمايشگاه هاي ژنتيك اين موزه آشنا شد.
سفر سه روزه هيأت اعزامي از پژوهشگاه ميراث فرهنگي و گردشگري به رياست سيد محمد بهشتي رئيس پژوهشگاه ، عليرضا حسن زاده رييس پژوهشكده مردم شناسي ، عباس مقدم باستان شناس و عليزاده معاون فرهنگي دانشگاه رازي كرمانشاه به دانمارك علاوه بر امضاي تفاهم نامه با برنامه هاي جنبي ديگري نيز همراه بود.
هيأت ايراني همچنين از مسجد امام علي به عنوان يكي از مهمترين مراكز فرهنگي ايرانيان و‌مسلمانان كپنهاگ بازديد كرد كه در جريان اين ديدار امام جماعت اين مسجد و رييس مركز فرهنگي در باره شكل گيري و فعاليت هاي آن توضيحاتي ارايه داد.
بنابراين گزارش در نشستي با حضور رئيس پژوهشگاه ميراث فرهنگي و گردشگري ، هيأت همراه و سفير ايران در كپنهاگ از چهره ها و دانشمندان برجسته دانماركي و ايراني مقيم دانمارك كه فعاليت هاي برجسته علمي و فرهنگي داشته اند نظير پروفسور هنينگ، پروفسور اينگلف تويسن،پروفسور مورتنسن و ريشتر تقدير و لوح ققنوس ميراث فرهنگي به آنان اهدا شد.
فراهنگ **1085**1569

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ايران و دانمارك در زمينه هاي آموزشي همكاري مي كنند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1968) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا