آلودگي آب ساكنان 50 روستاي سيلزده خوزستان را تهديد مي كند

مهديه توكلي روز شنبه در گفت و گوي اختصاصي با ايرنا افزود:تاكنون گزارشي از خسارت وارده و خرابي تاسيسات آبرساني در شهرهاي شمالي خوزستان ارايه نشده و موردي از آلودگي آب در روستاهاي شمال خوزستان مشاهده نشده است ولي با توجه به اينكه ممكن است پمپ آب در روستاها مشكل داشته باشد آلودگي آب ساكان روستاهاي سيلزده كه عمدتا در شهرستان شوش مي باشند را تهديد مي كند.
وي افزود:با توجه به اينكه 11 هزار و 700 نفر از اهالي اين روستاها ممكن است با آلودگي آب مواجه شوند پيگير اين موضوع هستيم كه ساكنان اين روستاها از آب آشاميدني سالم و بهداشتي استفاده كنند.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي دزفول گفت:تانكرهاي آب سيار جهت جلوگيري از مصرف آب آلوده در روستاهاي مورد نظر مستقر شده و آب سالم و بهداشتي بين مردم توزيع مي كنند ضمن اينكه نمونه برداري وكلرسنجي نيز انجام مي شود .
توكلي تاكيد كرد :هيچ گونه موردي از آلودگي آب در روستاهاي شمال خوزستان مشاهده نشده ولي خطر آلودگي اين روستاها را تهديد مي كند.
وي افزود:هيچ موردي از بيماري هاي واگير و غيرواگير نيز در شمال خوزستان گزارش نشده است.
طغيان رودخانه دز در اواخر هفته گذشته موجب آبگرفتگي تعدادي از روستاهاي دزفول و شوش شد.
7278/6068

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آلودگي آب ساكنان 50 روستاي سيلزده خوزستان را تهديد مي كند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1969) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا