موضوع سبك زندگي با تفكرات شهيد آويني همخواني دارد

مرتضي شعباني كه در زمان ساخت مجموعه «روايت فتح» به عنوان فيلمبردار در كنار شهيد آويني بوده است، روزشنبه در گفت و گو با خبرنگار سينمايي ايرنا درباره اهميت برگزاري اين جشنواره، اظهار داشت: برگزاري جشنواره موضوعي با رويكرد سبك زندگي ايراني اسلامي يك ضرورت است و چنين جشنواره اي بايد هر سال بايد با قدرت تر و حرفه اي تر برگزار شود.
وي با اشاره به همخواني موضوع سبك زندگي اسلامي و ايراني در جشنواره فيلم كوتاه «سما» با تفكرات شهيد آويني، افزود: شهيد آويني عاشق زندگي ايراني بود. خاطرم هست كه وقتي مي خواست خانه اي بخرند، در ميدان شوش و محله هاي قديمي تهران به دنبال خانه اي مي گشت كه اتاق هايي دور تا دور حيات با حوض بزرگ داشته باشد.
فيلمبردار آثار شهيد آويني ادامه داد: اين خواسته شهيد آويني همان نوع زندگي است كه از ديرباز در خانه هاي ايراني وجود داشته است. اما متاسفانه امروزه كمتر مي توان در شهرهاي بزرگ چنين خانه اي پيدا كرد.
عضو هيات داوران بخش مستند جشنواره فيلم كوتاه «سما»، گفت: يادم هست با شهيد آويني مقاله اي درباره تاجيكستان مي خوانديم، در آن مقاله اشاره شده بود كه مردم اين كشور به زبان فارسي صحبت مي كنند، اين موضوع براي آويني خيلي جذاب بود و از صميم قلب خوشحال شده بود كه زبان فارسي در اين سرزمين زنده است.
شعباني يادآور شد: سرمايه گذاران بايد در حيطه توليد آثاري با موضوع سبك زندگي وارد شوند و براي ساخت فيلم با موضوعات سبك زندگي، سرمايه گذاري كنند. همچنين اميدوارم جشنواره فيلم «سما» كه به نام شهيد آويني مزين است، در سال هاي آينده آثار فاخر و حرفه اي تري را در مجموع فيلم هاي خود به نمايش بگذارد.
اين مستندساز پيشكسوت با اشاره به حضور جوانان در جشنواره «سما»، خاطرنشان كرد: خوشحالم كه بيش از هشتاد درصد از شركت كنندگان در اين جشنواره جوانان هستند. اين حضور نشان دهنده اين مطلب است كه جوان ها جذب موضوع جشنواره شده اند و دوست دارند سبك زندگي ايراني اسلامي را از ديدگاه خود به نمايش بگذارند.
فراهنگ**9246**1569

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «موضوع سبك زندگي با تفكرات شهيد آويني همخواني دارد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1971) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا