ساعت كار موزه هاي چهارمحال و بختياري افزايش يافت

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان ،مصطفي هاديپور با اعلام اين خبر افزود: موزه ها و بناهاي تاريخي استان همه روزه از ساعت 8صبح تا ساعت 18 براي بازديد عمومي فعال هستند.
وي گفت: هم اكنون 10 موزه در بناهاي تاريخي و فرهنگي استان آماده بازديد است كه اين موزه ها معرف آداب و رسوم ، پوشش، فرهنگ و تاريخ استان است.
به گفته وي، درايام نوروز امسال بيش از15هزار نفر از موزه قلعه چالشتر و موزه باستان شناسي شهركرد، موزه قلعه دزك در شهرستان كيار، موزه قلعه جونقان در شهرستان فارسان، موزه فرخشهر در شهرستان شهركرد، قلعه سورك در شهرستان كيار، پل مصلي و خانه حفيظي ها در شهرستان بروجن بازديد كردند.
هاديپور اظهار داشت: در موزه قلعه چالشتر، انواع اشياي مربوط به كار و زندگي، مردم شناسي، سنگ و حمام، در موزه باستان شناسي شهركرد و موزه فرخشهر انواع اشياء مربوط به دوران مختلف تاريخي، در موزه قلعه دزك انواع سنگ و پوشاك محلي مناطق مختلف چهارمحال و بختياري و در موزه قلعه جونقان انواع صنايع دستي و تاريخ مشروطيت در معرض ديد علاقمندان قرار دارد.
7360/ 6014/

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ساعت كار موزه هاي چهارمحال و بختياري افزايش يافت» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1990) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا