سيل و تگرگ يكهزارميليارد ريال به كشاورزي كهگيلويه وبويراحمدخسارت زد

جعفرگوهرگاني روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: اين ميزان خسارت بر اساس براورد اوليه و گزارش هاي دريافتي از شهرستان ها و مناطق مختلف استان است.
وي تصريح كرد: بر اساس ارزيابي هاي انجام شده از سوي كارشناسان كشاورزي در حوزه هاي مختلف ميزان خسارت ناشي از بارش تگرگ و سرمازدگي ويژه درمناطقي از چرام، باشت، گچساران و امام زاده جعفر بيشتر بوده است.
وي افزود: بيشترين خسارات ناشي از وقوع سيل نيز در مناطقي همچون شهرستان هاي لنده و بهمئي بود.
وي با بيان اينكه بيشترين خسارات وارده مربوط به باغ ها و صيفي جات بوده است ،گفت: بر اساس برآوردهاي كارشناسي ميزان عملكرد در توليد ميوه استان نيز در سال جاري بيش از 25درصد كاهش خواهد يافت.
گوهرگاني سطح زيركشت صيفي جات در اين مناطق را افزون بر سه هزار هكتار اعلام كرد.
وي سطح زيركشت گندم ديم و آبي و جو ديم و آبي در سال زراعي جاري را به ترتيب 100 و 30هزار هكتار ذكر كرد.
گوهرگاني سطح كل باغ هاي استان را نيز 41هزار و 628 هزار هكتار اعلام كرد.
ميزان بارش باران در روزهاي اخير در برخي مناطق كهگيلويه وبويراحمد (قلعه رئيسي) به بيش از 145ميليمتر گزارش شد.
بارش برف نيز برخي مناطق و ارتفاعات كوه دنا و مناطقي از شهرستان بويراحمد از جمله پيست اسكي كاكان و منطقه مله شوره را نيز سفيد پوش كرد.
يك كشاورز روستاي كزنگان از توابع بخش باشت گفت: بارش تگرگ دانه درشت به مزارع روستاهاي اين منطقه از محدوده روستاي چشمه تا تلچگاه به مزراع جو و گندم خسارات زيادي را متوجه كشاورزان كرده است.
سيد كامل آران در گفت وگوبا خبرنگار ايرنا با بيان اينكه تگرگ هاي تخم مرغي شكل نه تنها خوشه هاي جو بلكه سرشاخه هاي درختان بلوط را نيز قلع وقمع كرده است؛خواستار بررسي خسارات كشاورزان شد.
3016/6162

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سيل و تگرگ يكهزارميليارد ريال به كشاورزي كهگيلويه وبويراحمدخسارت زد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1991) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا